• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3408
  • Dodano: 2018-12-10 / 10:14
  • Komentarzy: 1

Od dziś można składać wnioski do programu "Opolska Rodzina"

 
 
Od dziś można składać wnioski do programu "Opolska Rodzina"

(Fot. UM Opole)

Nowa Karta "Opolska Rodzina" obowiązywać będzie od 1 stycznia 2019r. Dotychczasowe karty stracą swoją ważność, a zastąpią je nowe, kolorowe karty, które posłużą mieszkańcom przez kolejnych 10 lat.


Pomysł na stworzenie programu "Opolska Rodzina" realizowany jest od wiosny 2014 roku. Dzięki programowi najmłodsi mieszkańcy Opola mogą korzystać z biletów za złotówkę m.in. na basen czy do zoo.

Prezydent Miasta Opola z przyjemnością informuje, że rusza nowa edycja na lata 2019 - 2029. Założenia nowego Programu "Opolska Rodzina" mają przede wszystkim na celu wzmocnienie idei prorodzinnej poprzez przyczynienie się do wspierania rodziny w wypełnianiu jej funkcji oraz kreowanie optymalnych warunków dla rozwoju najmłodszych. Dodatkowo celem programu "Opolska Rodzina" jest pomoc w dążeniu do samodzielnej, godnej i aktywnej egzystencji seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Podstawowymi narzędziami programu są dwie karty: ,,Opolska Rodzina" oraz ,,Opolski Senior". Powyższe karty uprawniają do otrzymania ulg i zniżek w wybranych miejskich instytucjach kultury, obiektach sportowych i rekreacyjnych; a także usług oferowanych przez inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorców biorących udział w programie.

W nowej edycji programu z karty ,,Opolska Rodzina" oraz karty ,,Opolski Senior" mogą korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia zamieszkałe na terenie miasta Opola lub których rodzic rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Opolu. Także osoby niepełnosprawne od ukończenia 16 roku życia do ukończenia 25 roku życia legitymujące się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności.

Ze zniżki korzystać mogą także opiekunowie osoby niepełnosprawnej legitymującej się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równoważnym orzeczeniem - w okresie obowiązywania tego orzeczenia i w końcu
seniorzy (kobiety od 60 roku życia oraz mężczyźni od 65 roku życia, zamieszkali na terenie miasta Opola).

Wnioski o wydanie kart w nowym programie "Opolska Rodzina" można składać od dnia 10 grudnia 2018 r. w następujący sposób:

Karta "Opolska Rodzina":
− osobiście w siedzibie Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu, od poniedziałku do czwartku w godz. 07:30 − 15:00 oraz w piątki w godz. 07:30 - 14:00;

− za pośrednictwem wniosku elektronicznego umieszczonego na stronie internetowej: www.peup.um.opole.pl (platforma e-usług publicznych);

− za pośrednictwem operatora pocztowego, na adres: Miejskie Centrum Świadczeń w Opolu, ul. Ozimska 19, 45-057 Opole.

Miejscem odbioru karty "Opolskiej Rodziny" jest Biuro Obsługi Obywatela Urzędu Miasta Opola, Rynek -Ratusz.

Karta "Opolski Senior":
− osobiście w Centrum Informacyjno - Edukacyjnym "Senior" w Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej 7a w Opolu, od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 −15:00;

− za pośrednictwem operatora pocztowego, na adres: Centrum Informacyjno - Edukacyjne "Senior" w Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej 7a, 45-034 Opole.

Miejscem odbioru karty "Opolski Senior" jest Centrum Informacyjno - Edukacyjne "Senior" w Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej 7a, 45-034 Opole.

reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-12-10 12:57:21 [217.173.202.*] id:1566984  
pinoczet: Napisał postów [156], status [wyjadacz] Reputacja
znowu tony papieru do przedłożenia, mimo systemu informatycznego

Nick:
Treść: