• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2422
  • Dodano: 2018-11-29 / 14:29
  • Komentarzy: 2

Uwaga na oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP

 
 
Uwaga na oszusta podającego się za funkcjonariusza CBŚP

(KPP Nysa)

Do mieszkanki powiatu nyskiego dzwonił oszust podający się za funkcjonariusza CBŚP. Policja apeluje o czujność i poinformowanie swoich bliskich

Dzisiaj (29 listopada) do mieszkanki Paczkowa zatelefonował mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Poinformował kobietę, że prowadzi działania przeciwko hakerom. Kobieta na szczęście szybko się zorientowała, że może to być oszust i niezwłocznie zakończyła rozmowę, po czym powiadomiła Policję.

Musimy pamiętać, że oszuści próbują swoich sił wszędzie, na terenie naszego powiatu również. Nie możemy zapominać o tym, że to osoby, które doskonale wykorzystują metody manipulacji i tylko czekają na chwilę nieuwagi z naszej strony. Nigdy nie postępujmy pochopnie w kontaktach z nieznajomymi - tymi którzy do nas dzwonią i tymi którzy pukają do drzwi. Pamiętajmy o samotnych sąsiadach i bliskich, którym warto takie historie opowiedzieć.

Przypomnijmy jak nie stać się ofiarą oszustów:

• Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.

• Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

• W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

• W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta - zakończmy rozmowę telefoniczną i poinformujmy POLICJĘ !
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-11-30 10:03:14 [78.11.110.*] id:1566578  
Stefan: Napisał postów [26721], status [VIP] Reputacja
W tych rejonach takie akcje to konfidenci kulsonów

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-11-30 12:16:14 [185.127.20.*] id:1566580  
matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
Ponoć w Głogówku też taka akcja była... ale o tym może Nam opowiedzieć forumowy NIE-POLAK arta26 :P