• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2592
  • Dodano: 2018-11-23 / 13:30
  • Komentarzy: 0

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie, warsztaty, spektakle, wystawy i dawka emocji. Zobaczcie nasze weekendowe propozycje.


Od dzisiaj do niedzieli potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa szansa, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i znawców polskiego teatru. Na opolską widownię czekają również wydarzenia towarzyszące: koncert oraz prapremierowe czytanie sztuki i rozmowy o kulturze.
23 - 25.11.2018r., godz. 11:00 - Teatr Jana Kochanowskiego, bilety od 44 zł

Dziś 23 listopada w MBP spotkanie z Maciejem Kowalskim NO STRESS: Wyspy Zielonego Przylądka
Archipelag wysp znanych jako Cabo Verde uważany jest za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Legenda głosi, że pod koniec dzieła stworzenia Bóg, zacierając dłonie z zadowolenia, strącił na Ziemię okruchy gliny, które, wpadając do oceanu stały się Wyspami Zielonego Przylądka.
Pięciu ornitologów, jedenaście dni, trzy wyspy, kilka rejsów, nieprzebrane bogactwa przyrody, tysiące zdjęć, mnóstwo przygód, pyszne jedzenie, nieziemskie widoki, wspaniali tubylcy i najlepsza filozofia życia na świecie - morabeza, opierająca się na dwóch prostych słowach: NO STRESS. Wyluzuj, nie martw się, jakoś to będzie, zdążysz, dogadamy się, no stress, man.
Oprócz zdjęć natury i krajobrazów, przywiózł mnóstwo porywających opowieści o przeprawach między wyspami archipelagu, karkołomnych rejsach, codziennym życiu miejscowej ludności, nocnych eskapadach w poszukiwaniu garkuchni, piciu grogu z kabowerdeńskimi kibicami portugalkskich klubów piłkarskich i o wielu innych przygodach pięciu poszukiwaczy rzadkich okazów ptaków na Wyspach Zielonego Przylądka.
23 listopada, godz. 18:00, Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50, wstęp wolny

Także dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury, rozpoczyna się Tydzień Kultury Niebanalnej.
Monodram w wykonaniu Natalii Cholewy (Teatr PIKTOGRAM), Reżyseria: Dariusz Kowcun
23 listopada MDK, ul. Targowa 12, godz. 19.00, Wstep wolny

Jeżeli chłód Wam niestraszny to zapraszamy w sobotni poranek o godz. 09:00 - 10:00 Parkrun Opole #178 - bądź jak parkrunerzy. Parkrunerzy są całoroczni... parkrunerzy pokonują 5 km, biegiem, truchtem, marszem, na wózku, z wózkiem, z psami... parkrunerzy mają 7 lat i 70 lat... parkrunerzy są eko, bo piją herbatkę ze swoich kubków... parkrunerzy się dużo uśmiechają... parkrunerzy nie zapominają swoich kodów uczestnika... parkrunerzy kochają wolontariat... bądź jak parkrunerzy...
24 listopada, Laba (Wyspa Bolko), Wstęp wolny.

W sobotę zapraszamy na sobotnie warsztaty "Śpiewająca Filmoteka Rodzinna, czyli mama, babcia i ja śpiewamy piosenki z polskich i światowych filmów"
Warsztaty poprowadzą:
Aneta Majewska
Instruktorka MDK. Założycielka pierwszych na Opolszczyźnie zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci "Coro Piccolino", absolwentka studiów edukacji muzycznej na Uniwersytecie Opolskim i muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona.
Uczestniczka warsztatów instrumentalnych i śpiewaczych muzyki tradycyjnej.
24 listopada godz. 10-12, MDK ul. Strzelców Bytomskich 1, WSTĘP WOLNY

A wszystkich, którzy lubią twórcze zabawy z dziećmi zapraszamy w sobotę na warsztaty "Eko- zabawki z odpadów"
Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia eko zabawek w ramach projektu Wspólna Akcja Segregacja. Można ze sobą przynieść puste butelki i nakrętki.
24 listopada w godzinach 10-12, MDK, ul. Strzelców Bytomskich 1. WSTĘP WOLNY.

Również w tę sobotę kino Helios zaprasza na swoje 15 urodziny. Bilety cały dzień tylko 17zł.
W cenę biletu nie jest wliczona opłata za okulary 3D. Oprócz promocyjnych biletów przewidziano mnóstwo atrakcji.

Od soboty 24 listopada do 16 grudnia b.r, już po raz 18 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można oglądać najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Składają się na nią prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie.
Wystawa czynna w godz.10.00 - 20.00. Bilety 4-8 zł.
24.11 - 16.12.2018r., godz. 10:00 - 20:00 - Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

W sobotę, 24 listopada 2018 r. odbędzie się kolejna edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu, w czasie której wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla nich obszarach prawa. Notariusze wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem. Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi - tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariusza.
24 listopada, godz. 10:00 - 16:00, Miejska Biblioteka Publiczna, Wstęp wolny.

Sobotni mecz AZS Politechnika Opolska - TS Volley Rybnik to ostatni już mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej, w którym akademicy zmierzą się z zespołem TS Volley Rybnik, jest to także ostatnia już szansa na zdobycie punktów i poprawę swojej sytuacji w ligowej tabeli.
24 listopada, godz. 16:00 - 19:00 - Hotel I Dom Studenta Sokrates,Wstęp wolny.

W niedzielę 24 listopada b.r. od godziny 19:00 - 23:00 - wyjątkowy wieczór ze sportami walki. Podczas III Gali Sztuk Walki OPOLSCY WOJOWNICY w Kompleks Rekreacyjno - Sportowy Gwardia. przy ulicy Kowalskiej 2 zobaczymy aż 12 pojedynków na podeście klatkoringu, do którego zawodnicy będą wychodzić przy profesjonalnym oświetleniu i wybranych przez siebie utworach muzycznych.
24 listopada od godziny 19:00 - 23:00, Kompleks Rekreacyjno - Sportowy Gwardia
Wstęp: 25zł - 60zł

Wszystkich, którym bliskie są ślubne klimaty, zainteresuje Jesienna edycja XVI Opolskich Targów Ślubnych, czyli najpopularniejsze wydarzenie tego typu w regionie. Wymarzona suknia ślubna, idealnie skrojony garnitur, wyjątkowy samochód do ślubu? 25 listopada godz. 10:00 - 17:00 - Centrum Wystawienniczo - Kongresowe
25 listopada godz. 10:00 - 17:00 - Centrum Wystawienniczo - Kongresowe, Wstęp: 20zł

Fanów sportu zapraszamy w najbliższą niedzielę do Stegu Arena na mecz Weegree AZS Politechnika Opolska vs. Śląsk II Wrocław.
25 listopada, godz. 17:00 - 19:00 - Stegu Arena
A fanów Futsalu na mecz: FK Odra Opole - Remedium Hybryd Pyskowice
godz. 16:30 - 18:30 - Hala Gwardii, Wstęp: 5zł

A jeżeli macie ochotę się pośmiać, to będzie ku temu okazja- Kabaret Jurki wystąpi dla Was z nowym programem Last minute.
25 listopada, godz. 20:00 - 22:00 - Teatr Ekostudio, Wstęp: 55zł - 60zł


reklama
.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".