• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2094
  • Dodano: 2018-11-14 / 19:33
  • Komentarzy: 2

Maskotka zachęca do pięknej idei jaką jest adopcja

 
 
Maskotka zachęca do pięknej idei jaką jest adopcja
 <i></i>

 <i>(UMWO)</i>

(UMWO)

Kangurzyca będzie promować rodzicielstwo zastępcze. Maskotki trafiły już do instytucji, zajmujących się pomocą w adopcji.

1800 małych maskotek będzie pomagać w promocji pieczy zastępczej w województwie opolskim. Urocze "Pieczusie" mają zwrócić uwagę na potrzeby dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych i wspomóc integrację z lokalną społecznością. Maskotki będą wręczane dzieciom podczas ich odbioru z domu rodzinnego. Do zabawek dołączą maskotki giganty i przebranie sympatycznej kangurzycy. Te natomiast towarzyszyć będą dzieciom podczas stresujących doświadczeń. Panuje się także ich wykorzystanie m.in. podczas pikników na rzecz rodzicielstwa zastępczego.

- Kangurzyce to jedynie cześć dużego projektu, w którym uczestniczą gminy, powiaty, organizacje pozarządowe. Mamy wielu partnerów, 42 zadania, a wartość to 12 milinów złotych. Na poziomie gminy działamy w zakresie prewencyjnym wobec rodzin mających problemy, a powiatu, jak chodzi o pieczę zastępczą. Szerzymy idee rodzicielstwa zastępczego, którego bardzo brakuje w województwie opolskim, a jest ważne z punktu widzenia dzieci pozbawionych domu rodzinnego - mówi Agnieszka Gabruk, zastępca dyrektora w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Opolu.

- Piękna idea. Cieszę się, że są ludzie, którzy zajmują się tak ważną sprawą. Częstokroć wiąże się to z poświęceniem życia prywatnego. Działają oni w miejscu swojego zamieszkania - mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Regionalny Ośrodek Polityki Regionalnej w Opolu prowadzi kampanię m.in. na rzecz małżeństw, które zdecydują się być rodzicami zastępczymi. To także chęć zmiany sposobu społecznego postrzegania rodzicielstwa zastępczego i tworzenie przychylnego klimatu wokół niego.

Maskotki trafią do wszystkich powiatowych centrów pomocy rodzinie w województwie opolskim. Pomysłodawcy maskotki zaznaczają, że kangurzyca ma kieszeń, w której nosi potomstwo, dlatego właśnie to zwierzę zostało wybrane za symbol rodziny.

- Symboliczna kangurzyca wskazuje, jaka ważna jest rola mamy w wychowywaniu dzieci. Dzieciom trzeba pomagać, a wsparcia trzeba udzielać również rodzicom - dodaje wicemarszałek Roman Kolek.

Kampania jest realizowana w ramach projektu pn. "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej - II edycja", z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 - 2020.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-11-15 12:44:35 [87.205.127.*] id:1566016  
tosa6: Napisała postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
Nie rozumiem artykułu. W takim razie promują adopcję czy rodzicielstwo zastępcze? Są to przecież dwie zupełnie inne rzeczy. Coś autor artykułu zamieszał.

Nick:
Treść:
2018-11-14 21:31:03 [5.173.32.*] id:1565983  
tippmann: Napisał postów [5397], status [VIP] Reputacja
powoli zabierają 500+ i na jego miejsce wchodzi program KANGUR 😀😀😀

Nick:
Treść: