• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5763
  • Dodano: 2018-10-29 / 17:25
  • Komentarzy: 4

Jest akt oskarżenia wobec pary, która znęcała się nad koniem i 17 psami w Ligocie Prószkowskiej

 
 
Jest akt oskarżenia wobec pary, która znęcała się nad koniem i 17 psami w Ligocie Prószkowskiej

(Fot. TOZ Opole )

Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom, które ze szczególnym okrucieństwem znęcali się nad koniem oraz trzymało psy w makabrycznych warunkach.


Chodzi o sprawę z lipca 2018 roku, kiedy policjanci z Opola na prośbę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniowali w Ligocie Prószkowskiej. Zastano tam psy, które przebywały w pozamykanych na klucz i kłódki pomieszczeniach, niegdyś spełniające funkcję pokoju, teraz przypominające oborę. Inne, zamknięte w ciemnych komórkach, zostały całkowicie pozbawione dostępu światła. Żyły na grubej warstwie odchodów i robaków. Stężenie amoniaku w pomieszczeniach nie pozwalało na wzięcie najmniejszego oddechu.

Oprócz zaniedbanych psów znaleziono też konia, który ledwie dawał oznaki życia. Stwierdzono u niego zanik mięśni, biegunkę, zęby w stanie tak tragicznym, że uniemożliwiały mu jedzenie. Koń trafił do Stajni w Bzinicy Nowej, gdzie został otoczony profesjonalną opieką weterynaryjną, diagnostyką, a przede wszystkim odpowiednią dietą.

Prokuratura postawiła zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem Ewie S. oraz Mirosławowi K. - Para jest oskarżona o to, że działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się ze szczególnym okrucieństwem nad koniem w ten sposób, że dopuszczali się do zadawania mu cierpień i bólu nie zapewniając mu właściwych warunków bytowych, utrzymując go w stanie rażącego zaniedbania poprzez niezapewnienie odpowiedniego pokarmu przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla tego gatunku zwierzęcia, powodując jego nadmierne wychudzenie, a także nie zapewnili mu właściwej opieki medycznej, czym narazili go na utratę zdrowia - informują pracownicy TOZ.

Kolejny zarzut dotyczy znęcania się nad 17 psami poprzez utrzymywanie zwierząt w stanie rażącego zaniedbania, bez dostępu do światła dziennego i wody na podłożu, na którym znajdowały się odchody, bez możliwości opuszczenia tego pomieszczenia oraz niezapewnienie odpowiedniej opieki medycznej.

Prokuratura wobec sprawców zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. - Prowadzone postępowanie jest obecnie na jego końcowym etapie, a TOZ oczekuje na skierowanie aktu oskarżenia do sądu - słyszymy.

- Większość zwierząt znalazła już nowy dom, jednak w dalszym ciągu walczymy o Salvę - odebranego konia, który ciągle jest w złym stanie zdrowia. Oprócz usunięcia zniszczonych zębów, czeka go jeszcze gastroskopia- jest podejrzenie, że zwierzak posiada wrzody żołądka, przez to ma problem z przyjmowaniem składników mineralnych i wartości odżywczych z karmy. - informują działacze opolskiego TOZ-u.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-30 10:39:51 [83.26.97.*] id:1565395  
Gaz: Napisał postów [4271], status [VIP] Reputacja
Pani gersdorf wydala wyrok na konia.

Nick:
Treść:
2018-10-30 00:08:35 [89.67.10.*] id:1565376  
passion58: Napisała postów [683], status [rozpisany/na] Reputacja
Zamknąć ich na 5 lat w toitoiu.

Nick:
Treść:
2018-10-29 21:09:53 [83.26.97.*] id:1565366  
[moderacja]: Napisał postów [4271], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-5]

Nick:
Treść:
2018-10-29 18:17:41 [194.29.183.*] id:1565350  
niunia83: Napisała postów [119], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
to gnoje jakich mało żaden wyrok nie będzie dla nich pokutą są a małe i mało docierające do katów to ludzie co nie mają sumienia wobec siebie ludzi i zwierzaków będą się śmiali za wyrok w zawiasach

Nick:
Treść: