• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 521
  • Dodano: 2018-10-11 / 08:00
  • Komentarzy: 0

Myśl globalnie, działaj lokalnie

 
 
Myśl globalnie, działaj lokalnie
W dniu 17 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, odbędzie się na pierwsza konferencja w ramach Akademii Obywatelskiej, wydarzenia organizowanego w ramach Projektu Iskra- Działaj, Zmieniaj, Rozwijaj".


Akademia to cykl szkoleń, które mają pomóc rozwijać szereg umiejętności przydatnych dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Pierwszy temat brzmi: Akcja Komunikacja - Łączymy w działaniu. Szkolenia będą drogowskazem jak zacząć działania na rzecz lokalnej społeczności, gdzie szukać partnerów i skąd brać środki na realizację założeń

Konferencja odbędzie się w nowoczesnej formule panelowej Open Space, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł się maksymalnie zaangażować w rozmowy oraz swobodnie rzucać pomysłami. To niezwykle rzadka okazja do tego, by zacząć działać i uczyć się, czerpiąc z doświadczeń osób, które mają wiedzę z różnych dziedzin. Dlatego jednym z głównych założeń wydarzenia jest zacieśnienie współpracy między organizacjami i ludźmi z różnych środowisk - w końcu wszyscy chcemy, żeby wokół nas było lepiej.

Biletem wstępu jest głowa pełna pomysłów, pozytywne nastawienie albo po prostu chęć do współpracy z innymi. Do udziału organizatorzy zapraszają: społeczników, lokalnych liderów, wolontariuszy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, urzędników oraz każdego, kto chce zmieniać swoje najbliższe otoczenie w poszukiwaniu wspólnego głosu i inicjatyw w konkretnych sprawach Opolszczyzny. Spotkania w Akademii będą się odbywać regularnie, raz w miesiącu. Będą je prowadzić doświadczeni liderzy społeczni, lokalni samorządowcy i osoby związane z organizacjami pozarządowymi.

- Będzie to okazja do zaprezentowania organizacji, a także do pozyskania nowych partnerów do współpracy. Planujemy bowiem sporo miejsca poświęcić na rozmowy kuluarowe. Liczymy, że stanie się to dobrym początkiem do współdziałania między wieloma różnymi podmiotami w regionie - samorządami, uczelniami, przedsiębiorstwami i organizacjami pozarządowymi. Mamy także nadzieję, że stanie się to podstawą do stworzenia nowych interesujących projektów w regionie.- mówi Jakub Lasek -organizator - Chodzi o to, żeby zacząć działać nad zmianą otoczenia, i to w różnych wymiarach - od poprawy tego, co jest na naszym najbliższym podwórku, po dbanie o ekologię i szeroko rozumiane wsparcie dla przyszłych pokoleń. Wszystko według zasady: "myśl globalnie, działaj lokalnie".

Więcej informacji o projekcie:
Chcą udowodnić, że mają moc i że razem można więcej!
oraz na stronie: www.iskra.opole.pl 

Wydarzenie finansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w ramach Projektu "Iskra do zmiany" realizowanego przez Chorągiew Opolską Związku Harcerstwa Polskiego. 


Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".