• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 5001
  • Dodano: 2018-10-10 / 13:57
  • Komentarzy: 2

Kradli drogie alkohole, zostali złapani na "gorącym" uczynku

 
 
Kradli drogie alkohole, zostali złapani na "gorącym" uczynku

(Fot. Archiwum)

Dwaj bracia i ich kolega mieli kraść w sklepach drogie alkohole, kosmetyki znanych marek i środki chemiczne. Kryminalni z Opola zatrzymali 3 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo 31-latek posiadał przy sobie marihuanę.

1 października, opolscy kryminalni zostali zawiadomieni o licznych kradzieżach sklepowych na terenie miasta. Według zgłoszenia, z półek hipermarketów znikały alkohole znanych marek, drogie kosmetyki i artykuły chemiczne. Schemat działania w każdym przypadku był podobny. Według zgłoszenia, na salę sprzedaży wchodziło dwóch młodych mężczyzn, jeden odwracał uwagę pracowników, drugi natomiast w tym czasie pakował towar do torby.

Sprawie zaczęli przyglądać się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Jeszcze tego samego dnia wytypowali osoby mogące mieć związek z tymi kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili też markę samochodu jakim poruszali się podejrzewani o ten proceder mężczyźni.

Kiedy następnego dnia dyżurny odebrał zgłoszenie o kolejnej kradzieży, na miejsce natychmiast skierował kryminalnych. Przed sklepem policjanci namierzyli samochód, który wcześniej wytypowali do tej sprawy. Wewnątrz osobowego renault siedział 33-latek. Policjanci podczas przeszukania pojazdu w jego bagażniku znaleźli przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży. Mężczyzna czekał na młodszego o rok kolegę. Ten wpadł w ręce kryminalnych zaraz po tym, jak wyszedł ze sklepu z niezapłaconymi zakupami. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę.

Jak ustalili policjanci, w kradzieże sklepowe zamieszana była jeszcze trzecia osoba. 31-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, dodatkowo 31-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Całej trójce grozi teraz do 5 lat więzienia.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-13 12:52:18 [83.27.223.*] id:1564307  
MGIEŁKA: Napisała postów [17981], status [VIP] Reputacja
czuli się jak złodzieje exklusiw ........

Nick:
Treść:
2018-10-10 19:15:53 [78.11.110.*] id:1564096  
Stefan: Napisał postów [26702], status [VIP] Reputacja
500+ się skończyło, a imprezę trzeba zorganizować...

Nick:
Treść: