• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3961
  • Dodano: 2018-10-05 / 15:00
  • Komentarzy: 0

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
Pierwszy weekend października zapowiada się ciekawie, film, wystawy, koncerty czy wspólne biesiadowanie? Zobaczcie jakie są nasze propozycje


Dzisiaj od godz. 16:30 - 17:00 w Kompleksie sportowym przy ul. Złotej, Dzielnica Grotowice, Opole, odbędzie się kolejna edycja programu Sportowy Dzielnicowy. W programie zajęcia dla każdego w luźnych formach, rywalizacja sportowa, gry i zabawy dla całej rodziny. Wstęp wolny.

O godzinie 17:00. w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, ul. Wrocławska 174, w ramach cyklu Opolski Festiwal Fotografii - Spotkanie z Tomaszem Liboskim: Odkrywanie świata.

Dla najmłodszych w miejskiej bibliotece - Filia nr 5 o godzinie 17:00 odbedą się kolejne zajęcia z cyklu spotkania z Panią Bajką. Zajęcia dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, podczas których oprócz czytania, jest miejsce na zabawę i prace plastyczne. Na każdym spotkaniu dzieci poznają innego bohatera książkowegoi zmieniają się w małych artystów. Pani Bajka czeka na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Wstęp wolny.

Fila nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza do udziału w spotkaniu z Edytą Stępczak, autorką książki Burka w Nepalu nazywa się sari, która ukaże się we wrześniu tego roku nakładem wydawnictwa Znak. Spotkanie autorskie i podpisywanie książek odbędzie się w siedzibie Filii nr 4 MBP przy ulicy Książąt Opolskich 48-50 o godzinie 18:00.

W piątkowy wieczór, okazji XV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim w Filharmonii Opolskiej o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej, Agata Piątek - klarnet, Jacek Rogala - dyrygent. Wstęp: 15zł

W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart - Marsz turecki
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert klarnetowy A-dur KV 622
Kurt Weill - II Symfoni

W kinie Meduza od godziny 17:00 Pokazy filmów: Konkurs Główny BLOK II
Blok 158 min. Wstęp wolny


W sobotę o godzinie 10:00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, ul. Wrocławska 174 odbędą się warsztaty Odkrywanie świata fotografii, Fundacja 2.8 oraz o godzinie 10:00 warsztaty "Mój fragment rzeczywistości"
Grzegorz Hussak- Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4

Fanów kostki rubika zachęcamy w sobotę Do "Elektryka"na zawody w speedcubingu czyli układaniu kostki Rubika na czas, zorganizowanych przez Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, Zawody potrwają dwa dni, w sobotę i w niedzielę.

Kibiców i sympatyków siatkówki zapraszamy na pierwszy w tym sezonie w Opolu mecz o mistrzostwo II ligi mężczyzn. uż w najbliższą sobotę (6 października) na własnym parkiecie AZS Politechnika Opolska podejmie zespół TYSKI KLUB SIATKARSKI i zawalczy przed swoją publicznością o cenne ligowe punkty. Sportowe emocje i rywalizację do ostatniej piłki! W hali Hotel I Dom Studenta Sokrates o godzinie 16.00, nie może Was zabraknąć!
Mecz siatkówki: AZS Politechnika Opolska - TKS Tychy

Również w sobotę 6 października o godzinie 16:00 i 19:00 - duża dawka śmiechu- w Filharmonii Opolskiej. Sztuka "Triathlon Story" to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska*: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka Michała Żurawskiego oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.
Reżyseria: Piotr Nowak. Scenariusz: Dorota Truskolaska-Alibert

Od godziny 17:00 na opolskiej Malinie już po raz siódmy odbędzie się święto piwa- Oktoberfest. Oprócz złotego trunku, będzie biesiadny bufet, kiełbaska z grilla, flaczki, chleb ze smalcem i ogórkiem. Zabawa potrwa do rana. W programie występ Toby'iego z Monachium, Blaskapelle Świbie. Zobaczymy też Karolinę Trelę i Marię Honkę-Biły. Start w sobotę o godz. 17:00 na błoniach przy ul. Gagarina w Opolu-Malinie. Wstęp płatny.

W niedzielne popołudnie FK Odra Opol walczy o kolejne punkty w 1 Polska Liga Futsalu. Zapraszamy do Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego Gwardia przy ul. Kowalskiej o godzinie 16.30.
Mecz futsalu: FK Odra Opole - KS Polkowice

07 października 2018 r., godz. 18:00
Sala kameralna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Wstęp wolny.
W niedzielę 7 października 2018 r., godz. 18:00 odbędzie się koncert inauguracyjny kampanii Hospicjum to też Życie 2018. W tym roku kampania rozpocznie się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu wspaniałym koncertem.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".