• 13
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2840
  • Dodano: 2018-10-06 / 11:04
  • Komentarzy: 1

Finał cyklu wydarzeń Ludzie Otmętu "Takie tu buty" już 14 października!

 
 
Finał cyklu wydarzeń Ludzie Otmętu "Takie tu buty" już 14 października!
Ludzie Otmętu "Takie tu buty" to projekt powiatu krapkowickiego obejmujący serię wydarzeń dotyczących Śląskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Otmęt, a mających przypomnieć historię miejsca, czasu, a przede wszystkim ludzi.

W Krapkowicach mimo upływu lat buty kojarzą się jednak przede wszystkim ze Śląskimi Zakładami Przemysłu Skórzanego "Otmęt". Nic w tym dziwnego, wszak w najlepszych latach funkcjonowania fabryki produkowano ich tu rocznie 5 milionów! O tym jaki wpływ fabryka miała na rozwój miasta, świadczą wspomnienia jej mieszkańców. Od czasu jej zamknięcia minęło ponad ćwierć wieku.

Projekt "Takie tu buty" zakłada realizację serii wydarzeń, których motywem przewodnim będzie historia przybliżająca chlubne tradycje przemysłu obuwniczego. Poprzez turnieje sportowe, warsztaty i wystawy pragniemy przywrócić wspomnienia pokolenia obuwników i utrwalić je wśród mieszkańców.

Już w niedzielę 14 października odbędzie się finał wydarzenia, a dla odwiedzających zaplanowano liczne atrakcje. W programie między innymi występ orkiestry, która kiedyś grała w Zakładach Przemysłu Skórzanego "Otmęt", wyjątkowy pokaz mody i butów, a także spektakl opowiadających historię, która jeszcze kilka lat temu była dla wielu mieszkańców codziennością.

Dodatkową atrakcją jest słynny "ogórek", czyli pojazd typowego PRL-u, który będzie dowoził mieszkańców na wydarzenia. Zakładowa stołówka znów zostanie otwarta, a każdy kto w niej zagości będzie mógł skosztować tradycyjnej sałatki ziemniaczanej, kotleta mielonego i pysznego kompotu.

Finał wydarzenia odbędzie się na hali Widowiskowo - Sportowej w Krapkowicach, ul. Kilińskiego 3. Wstęp jest bezpłatny.
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-08 09:41:58 [165.225.72.*] id:1563906  
dontomasso: Napisał postów [2909], status [Szycha] Reputacja
"Już w sobotę 14 października" ale chyba w 2023 roku. bo albo w sobote to jest 13 pazdziernik albo 14 pazdziernik to w niedzele!!!
[1]

Nick:
Treść: