• 14
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3919
  • Dodano: 2018-08-30 / 11:30
  • Komentarzy: 0

Skuterem bez kasku i tablic rejestracyjnych, ale z zapasem promili

 
 
Skuterem bez kasku i tablic rejestracyjnych, ale z zapasem promili

(Fot. Archiwum)

45-letni właściciel motoroweru wpadł dzięki czujności innego kierowcy. Zgłaszający zauważył, że mężczyzna jedzie bez kasku i poinformował o tym Policję. Jak się okazało kask był najmniejszym problemem.

Informację o tym zdarzeniu dyżurny z brzeskiej komendy odebrał 29 sierpnia około godziny 14:00. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Lubsza motorowerzysta ma jechać bez kasku.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z ruchu drogowego. Potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali do kontroli mężczyznę. Szybko się okazało, że brak kasku to nie jedyne przewinienie kierowcy. Podczas kontroli miał on problemy z utrzymaniem równowagi, a po badaniu alkomatem okazało się, że 45-latek w organizmie miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo, motorower nie posiadał w ogóle dowodu rejestracyjnego, był bez tablic rejestracyjnych, a kierujący zapomniał również włączyć świateł mijania.

Mężczyzna musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".