• 0
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 1988
  • Dodano: 2018-08-24 / 07:03
  • Komentarzy: 3

Zagłosuj i pomóż OSP w realizacji wodnych projektów

 
 
Zagłosuj i pomóż OSP w realizacji wodnych projektów

(Profil społecznościowy OSP, ORW w Opolu)

Członkowie oddziału ratownictwa wodnego z OSP Opole zainicjowali dwa wodne projekty i liczą na państwa głosy. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy jedynie kliknąć. Celują w zakup min. pontonu ratowniczego.

Strażacy wyszli z inicjatywą zrealizowania dwóch ważnych dla nich projektów. W każdym z nich liczą się głosy, które przybliżą ich do osiągnięcia celu - zdobycia pieniędzy na określone działania. Pierwszy projekt nazywa się "Bezpieczna Odra", a jego celem jest zdobycie środków na zakup lekkiego pontonu ratowniczego. Drugi - "Rejs szkoleniowy po wrakach Bałtyku" skupia się na możliwości sfinansowania organizacji rejsu.

Głosowanie zaczęło się 15 sierpnia i potrwa do 10 października. Głosy można oddawać raz dziennie z jednego numeru IP, czyli z każdego telefonu, tabletu, komputera czy laptopa. Nie wymaga to żadnej rejestracji, wystarczy tylko kliknąć na stronie opcję "oddaj głos". Na stronie można dodatkowo oddać głos z użyciem paragonu. Taka forma jest bardziej punktowana.

Jak dowiedzieliśmy się od Szczepana Iwanickiego - członka zarządu OSP ORW w Opolu w zakres projektu "Bezpieczna Odra" wchodzi zakup lekkiego pontonu ratowniczego, który będzie miał kilka zastosowań. Przede wszystkim strażakom zależy na tym, aby móc wykorzystywać go do akcji poszukiwawczo - ratowniczych, w miejscach gdzie zwodowanie większej łódki jest niemożliwe. Zakup pontonu umożliwi również strażakom ochotnikom przygotowanie i start w różnego rodzaju zawodach m.in. w Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. W kwotę projektu strażacy oprócz pontonu wliczyli też niezbędny sprzęt, taki jak kaski czy kamizelki. Wygrywa 10 projektów które dostają do 50 tysięcy, bez zależności od miejsca. Aktualnie "Bezpieczna Odra" znajduje się na 89 miejscu w rankingu, więc aby uzyskać upragniony cel, potrzebują jeszcze sporo głosów.

Drugim projektem jest "Rejs szkoleniowy po wrakach Bałtyku". Jednostka OSP chce zorganizować rejs, podczas którego uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat wraków znajdujących się na dnie Bałtyku. Dodatkowym atutem jest możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju kursach rozwijających ich umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Projekt ten będzie stanowił również element wspólnej integracji pasjonatów nurkowania.

- Byłby to wspaniały wypad integracyjny wraz z innymi nurkami z województwa opolskiego, dzięki któremu stworzy się okazja do zawarcia nowych znajomości, wymiany doświadczeń a przede wszystkim doskonalenia swoich umiejętności nurkowych i pływackich - tłumaczy strażak ochotnik

Procedura głosowania jest taka sama jak przy pierwszym projekcie - potrzeba jak największej ilości głosów. W tym projekcie strażacy walczą o 10 tysięcy złotych. Projektów może przejść 89 a obecnie inicjatywa strażaków plasuje się na 120 miejscu w rankingu więc nie brakuje im wiele.

Głosować można od 15 sierpnia do 10 października przez stronę www.herosiprzedsiebiorczosci.pl wyszukując nazwę poszczególnych projektów.
reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-08-24 10:11:52 [188.123.205.*] id:1561163  
ombre: Napisał postów [17623], status [VIP] Reputacja
Dawniej to strażacy z osp jak potrzebowali funduszy to kalendarze sprzedawali i złom zbierali.A teraz to tylko dajcie albo uzbierajcie dla nas.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2018-08-24 10:45:06 [62.216.202.*] id:1561167  
waldemar1973: Napisał postów [305], status [maniak] Reputacja
Należy im się i tyle w temacie robią bardzo dużo więc po co te głupie aluzje w kierunku straży .
2018-08-24 18:54:45 [188.123.205.*] id:1561193  
ombre: Napisał postów [17623], status [VIP] Reputacja
Się ochotnik odezwał.