• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4248
  • Dodano: 2018-07-12 / 08:41
  • Komentarzy: 2

Krzysztof Drynda wylicza kwoty na budowę obwodnicy południowej. Która jest prawdziwa?

 
 
Krzysztof Drynda wylicza kwoty na budowę obwodnicy południowej. Która jest prawdziwa?

(Fot. archiwum)

Od niedawna Ratusz komunikuje rozpoczęcie prac nad zbieraniem dokumentacji, która pozwoli rozpocząć budowę Obwodnicy Południowej. W ubiegłym miesiącu prezydent Wiśniewski publicznie zadeklarował, że kwota inwestycji osiągnie poziom nawet 250 mln zł.


- Z zadowoleniem odebraliśmy fakt, że Prezydent Arkadiusz Wiśniewski ostatecznie przekonał się do zasadności i potrzeby budowy Obwodnicy Południowej. Jako Razem dla Opola od dawna opowiadaliśmy się za tym rozwiązaniem - mówi prezes RdO oraz Przewodniczący klubu radnych Krzysztof Drynda. - Już podczas konsultacji społecznych w 2015 roku zwracał uwagę na strategiczny charakter inwestycji. Wtedy Arkadiusz Wiśniewski optował za trasą średnicową i forsował ten projekt. Ponadto przypuszczamy, że dlatego w spocie promującym konsultacje autorzy prezentowali kwotę budowy obwodnicy oscylującej wokół 700 mln zł (która w odbiorze publicznym jest zaporowa) - informuje Krzysztof Drynda.

- Kilka dni później, Wiceprezydent Małgorzata Stelnicka podczas sesji rady miasta zakomunikowała, że z szacunków Ratusza wynika, że kwota budowy obwodnicy przekroczy 300mln zł. W związku z tym zadajemy publicznie pytanie: Panie Prezydencie Wiśniewski - która wersja jest prawdziwa?? - zastanawia się Drynda.

- Poza tym apelujemy do Prezydenta o to, aby zadbał o strategię komunikacyjną Ratusza. Nie może być tak, że dowolnie podaje się kwoty inwestycji, w zależności od bieżącego postrzegania problemu. Nie może być również tak, że najważniejsi urzędnicy w mieście wprowadzają opinię publiczną w błąd manipulując przekazem - słyszymy.

Ratusz szybko ucina oskarżenia szefa RdO. - Warto słuchać ze zrozumieniem przekazywanych informacji, zwłaszcza podczas obrad, w których się uczestniczy. Podczas ostatniej sesji wiceprezydent Małgorzata Stelnicka omawiała trzeci etap budowy obwodnicy, na dokumentację techniczną którego radni przekazywali pieniądze - odpowiada rzecznik z biura prasowego ratusza.

Ratusz dodatkowo zaznacza, że informacja o szacowanych kosztach 700 mln zł budowy obwodnicy południowej nie jest nieprawdziwa, co wynika z sumowania kosztów poszczególnych etapów:
- etap I - odcinek od obwodnicy północnej do węzła na ulicy Niemodlińskiej - około 160 mln zł;
- etap II - odcinek od węzła na Niemodlińskiej do węzła na ulicy Krapkowickiej - około 180 mln zł;
- etap III - odcinek od węzła na Krapkowickiej do obwodnicy północnej - ponad 300 mln zł.

- Do tych kwot należy doliczyć koszty m.in. wykupów gruntów, nadzorów i kosztów wynikających z innych uzgodnień, co daje łącznie około 700 mln zł. Należy podkreślić, ze są to wartości szacunkowe, natomiast ostateczna kwota będzie znana po opracowaniu dokumentacji kosztorysowej - dodaje ratusz.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-07-12 16:50:47 [46.134.189.*] id:1559067  
Polpha: Napisał postów [7099], status [VIP] Reputacja
Ten drynda to mama tym łbie nawalone

Nick:
Treść:
2018-07-12 12:12:01 [94.75.72.*] id:1559057  
Peugeot406: Napisał postów [504], status [starszy pismak] Reputacja
Panie Przewodniczący Drynda, założę się, że Pan nie byłby w stanie dokładnie oszacować remontu swojego domu o powierzchni 181 metrów kwadratowych. "Warto słuchać ze zrozumieniem przekazywanych informacji, zwłaszcza podczas obrad, w których się uczestniczy." - celna riposta Ratusza, brawo!

Nick:
Treść: