• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1608
  • Dodano: 2018-04-14 / 18:02
  • Komentarzy: 1

Nagrody i wyróżnienia podczas Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy

 
 
Nagrody i wyróżnienia podczas Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy

(Fot. Aga_Ko)

Setki Opolan bawiło się dziś na Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wręczył nagrody i wyróżnienia Organizacjom Pożytku Publicznego.


Kolorowe filmy i zdjęcia nadesłało do konkursu 14 organizacji. - Głównym zamysłem jest pokazanie, że nasze organizacje są kreatywne i że warto przekazać im jeden procent naszego podatku - tłumaczy Przemysław Parkitny z Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Jedną z wyróżnionych organizacji jest "Fioletowy Pies". Jej celem jest pomoc skrzywdzonym psom i kotom, oraz zabieranie zwierząt, które nie mają dobrych warunków do życia do domów zastępczych. Ponadto organizacja pomaga w diagnozie, leczeniu oraz ograniczaniu ilości bezdomnych zwierząt. Wolontariusze "Filotewego Psa" edukują dzieci i młodzież ucząc przy tym empatii.

Docenione zostało również Stowarzyszenie TRISO, które zajmuje się świadczeniem pomocy dzieciom i młodzieży z Trisomią 21 (Zespołem Downa) i ich rodzinom w zakresie leczenia, rehabilitacji, edukacji, pracy, udziału w kulturze, rekreacji i integracji ze środowiskiem, a także zabezpieczenie potrzeb socjalnych.

Kolejną organizacją, która otrzymała nagrodę główną jest Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem". Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie i prowadzenie różnych form pomocy dla osób autystycznych i ich rodzin w sprawach dotyczących poprawy zdrowia, warunków socjalnych, ich sytuacji materialnej i adaptacji w społeczeństwie ludzi zdrowych.

Za filmik, który zyskał największą sympatię odbiorców portal 24opole nagrodził Polski Związek Niewidomych. PZN jest najbardziej reprezentatywnym stowarzyszeniem środowiska osób niewidomych i słabowidzących w Polsce. Zrzesza dorosłych i dzieci niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. Obecnie Okręg Opolski liczy ok. 1400 członków. Polski Związek Niewidomych otrzymał kampanię reklamową na portalu 24opole o wartości 1200zł.

Po ceremonii wręczania nagród i wyróżnień na scenie wystąpił Lukas Gogol, zwycięzca ostatniej edycji programu Mam Talent.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-04-14 19:48:51 [176.111.138.*] id:1554466  
Goodway: Napisał postów [38750], status [VIP] Reputacja
Gdyby nie wielki przywódca naszego narodu Jarosław to uja byście mieli !!! to jemu się należą wszystkie wyróżnie i pomniki bo dzięki niemu w polsce artykuły spożywcze są bardzo wysokiej jakości oraz dostępne w bardzo niskich cenach oraz coraz wiecej rodaków opływa w luksusach

Nick:
Treść: