• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 864
  • Dodano: 2018-04-14 / 13:00
  • Komentarzy: 0

Rozpoczął się Piknik Kampanii Społecznej 1 % Aglomeracja Pomocy

 
 
Rozpoczął się Piknik Kampanii Społecznej 1 % Aglomeracja Pomocy

(Fot. UM Opola)

Od godziny 13:00 na rynku w Opolu trwa Piknik Kampanii Społecznej 1 % Aglomeracja Pomocy. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla Opolan w każdym wieku oraz występy gości specjalnych na scenie pod ratuszem.

Rozpoczęcie Pikniku zaplanowano na godzinę 13:00. W tym czasie dla mieszkańców naszego miasta przygotowano wiele atrakcji a także pomocy np. w zakresie wypełniania deklaracji PIT. Na rynku podczas wydarzenia będą prezentowały się najbardziej aktywne organizacje pożytku publicznego, które mają na celu pokazać, że przekazując im 1% ze swojego podatku dobry uczynek wraca do darczyńców.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejażdżek rykszą miejską, wziąć udział w warsztatach cyrkowych gdzie chętni poznają tajniki żonglerki, diabolo oraz jazdy na monocyklu.

Na rynku zaprezentują się wozy i motocykle bojowe oraz klub jeździecki, który przygotował moc niespodzianek dla dzieci.

Ponadto:

· zapoznanie najmłodszych opolan z żaglówką "Optymist"
· turniej w unihokeja
· prezentacja organizacji zajmujących się adopcją zwierząt
· mini boisko do piłki nożnej

O godzinie 16:30 przewidziane jest wręczenie nagród w konkursie Niepozorny 1 % z udziałem Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Wyróżnione zostaną m.in. te organizacje, które wystartowały w miejskim konkursie Niepozorny 1%. Zadaniem uczestników konkursu było wypromowanie swojej organizacji (OPP) za pomocą przesłanej pracy konkursowej, pod hasłem przewodnim "Niepozorny 1%" W konkursie przewidziano nagrody za najlepszy film, najlepsze zdjęcie oraz hasło, a także za uzyskanie największej liczby "polubień".

O godzinie 17:00 na zakończenie Pikniku wystąpi gwiazda wieczoru - Lukas Gogol - zwycięzca programu Mam Talent.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

UWAGA!

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów oraz podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej lub wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyniku wyborów może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł.

Podstawa prawna:
(Art. 65 ust. 1 i art. 201 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1190 ze zm.) oraz art. 27e oraz art. 27g ustawy z dnia z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. z 2010 r. nr 176, poz. 1191 ze zm.)

W okresie ciszy wyborczej wpisy mogą być publikowane z opóźnieniem.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".