• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 12176
  • Dodano: 2018-02-26 / 18:29
  • Komentarzy: 13

Kosmiczne ogłoszenia parafialne w Domecku. W walentynki miał spaść meteoryt

 
 
Kosmiczne ogłoszenia parafialne w Domecku. W walentynki miał spaść meteoryt

(Fot. Pracownia Komet i Meteorów)

Pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych wybrali się do Domecka z zapytaniem o niecodzienne zjawisko jakim miało być uderzenie meteorytu w obrębie gminy.

Nietypowa wiadomość została przekazana na kościelnej ambonie podczas niedzielnego nabożeństwa w Domecku. Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny ogłosił, że poszukiwany jest...meteoryt, który miał spaść w Domecku 14 lutego. Nic w tym temacie nie wiedzą też władze Gminy Komprachcie, do których udało nam się dotrzeć.

- Może to miał być jakiś żart, albo komuś coś się przewidziało? Niestety nic mi nie wiadomo w tej sprawie, mimo że byłem wczoraj w Domecku dopiero w tej chwili się dowiaduję o tym zjawisku. Chętnie się dowiem co w tej sprawie wiadomo - mówił Leonard Pietruszka, Wójt Gminy Komprachcice.

- Nie znam szczegółów, ale byli u mnie ludzie, którzy przedstawili się jako przedstawiciele Narodowego Centrum Badań Jądrowych i zostawili do siebie kontakt. Prosili o przekazanie to przekazałem - tłumaczy ks. proboszcz Marcin Tomczyk.

Informacje potwierdza specjalista z Pracowni Komet i Meteorów. - Mamy taki projekt, który nazywa się "Polska Sieć Bolidowa" do obserwacji spadających kamieni, ale nie tylko. Nie chcemy jeszcze ujawniać szczegółów, ponieważ trwają jeszcze analizy, na pewno w okolicy miało miejsce takie zdarzenie natomiast jeszcze trzeba potwierdzić dokładne miejsce. Myślę, że za wcześnie na taką informację w sieci, pytaliśmy księdza czy ktoś przypadkiem nie donosił o takim zjawisku i to wszystko - komentuje pracownik Pracowni Komet i Meteorów.

Przedstawiciel twierdzi, że radary pokazują obszar o średnicy 20 kilometrów i datę zderzenia z ziemią w walentynki 14 lutego blisko godziny 18:00. Donosy mogą pojawiać się z różnych źródeł ponieważ pracownicy zostawiali ulotki informacyjne. -Odgłos, który można usłyszeć podczas uderzenia meteorytu o ziemię to jak wystrzał z działa. W tej chwili obszar poszukiwania to 15-20 kilometrów. Za pomocą naszych sąsiadów z Czech będziemy zawężać obszary poszukiwań. Warto wspomnieć, że donosy o radioaktywności i niebezpieczeństwie jakie niosą za sobą znalezione meteoryty nie są prawdziwe, kamienie te nie są niebezpieczne - dodaje.

Skała kosmiczna może mieć nawet 3 kilogramy i znacznie różnić się bardzo ciemnym kolorem i nietypowym kształtem od powszechnie występujących u nas kamieni. Przedstawiciele z Pracowni Komet i Meteorów proszą o informację, gdyby komuś udało się odnaleźć meteoryt.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".