• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4391
  • Dodano: 2018-02-25 / 09:31
  • Komentarzy: 0

Blisko 100 żołnierzy zasili bazę Sigonella na Sycyli, są wśród nich logistycy z Opola

 
 
Blisko 100 żołnierzy zasili bazę Sigonella na Sycyli, są wśród nich logistycy z Opola

(Fot. 10blo Opole)

Działania operacyjne prowadzone są na Morzu Śródziemnym, a głównym celem misji jest zapobieganie przemytowi ludzi, broni i narkotyków do Europy, a od niedawna także szkolenie libijskiej straży przybrzeżnej oraz sił morskich.

Żołnierze z 10 Brygady Logistycznej z Opola 6 lutego 2018 roku rozpoczęli proces budowy bazy PKW oraz nadzór nad wykonywanymi pracami. Do tej pory przyjęli od włoskich gospodarzy wyznaczoną część lotniska pod stacjonowanie kontyngentu i zakończyli rozbudowę terenu, polegającą na przygotowaniu podłoża pod ustawienie bazy dla składu Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Obecnie logistycy z 10 Brygady Logistycznej z Opola kończą proces wyposażenia kontenerów w meble, sprzęt biurowy i systemy informatyczne w bazie wojskowej Sigonella na Sycylii, gdzie przygotowują stanowiska pracy dla PKW w operacji Unii Europejskiej EUNAV FOR Med.

- Żołnierze z 10 Brygady Logistycznej to element stuosobowego kontyngentu sformowanego przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Oprócz logistyków, pilotów i obsługi naziemnej samolotów w skład PKW wchodzą żołnierze z Komponentu Wojsk Specjalnych, 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia, 3. Flotylli Okrętów, 6. Ośrodka Radioelektronicznego i Żandarmerii Wojskowej. Dowódcą kontyngentu jest komandor porucznik Cezary Kurkowski - mówi Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego to głównie piloci i personel naziemny Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz komandosi z FORMOZY. Piloci będą wykonywać loty rozpoznawcze nad wybranymi akwenami Morza Śródziemnego na szlakach żeglugowych prowadzących z Libii do południowych wybrzeży Włoch. W razie potrzeby do akcji będą wysyłane okręty i grupy abordażowe wojsk specjalnych, które przechwycą na pełnym morzu łodzie przemytników.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".