• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1125
  • Dodano: 2018-02-13 / 18:31
  • Komentarzy: 0

Będzie więcej warsztatów i inicjatyw dla nauczycieli potrzebujących wsparcia językowego

 
 
Będzie więcej warsztatów i inicjatyw dla nauczycieli potrzebujących wsparcia językowego

(Fot. Dżacheć)

Znaczenie znajomości języka jest bardzo ważne od najmłodszych lat. Aby przynosiło skutki w przyszłości potrzeba dobrze wykwalifikowanych nauczycieli, o co zadba wspólnie Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji wraz z Niemieckim Towarzystwem Oświatowym.


Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe podpisało porozumienie o współpracy instytucjonalno-merytorycznej. Jednostki współpracujące ze sobą od 6 lat na płaszczyźnie edukacyjno-kulturowej są dwoma najistotniejszymi dla nauczycieli jednostkami szkoleniowymi w naszym regionie. Dziś podpisując porozumienie dały początek formalnej współpracy, co da im większe możliwości rozwojowe.

- To sformalizowanie naszej wieloletniej współpracy w wielu obszarach. Mamy teraz jeszcze większe pole do popisu. W ramach Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji ilość nauczycieli korzystających z pomocy jest nieograniczona. Z naszej strony często jest to podyktowane projektami, które są niewielkie - mówi Waldemar Gielzok, prezes Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego z siedzibą w Opolu.

Jedną ze wspólnych inicjatyw organizowanych już drugi rok z rzędu jest międzynarodowa Letnia Akademia, czyli seminarium dla nauczycieli języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, które cieszy się dużym zainteresowaniem. W ramach współpracy organizowano także Akademię Zimową oraz Jesienną.

- Wychowanie w dwujęzyczności, czyli dorastanie z drugim językiem jako nie z językiem obcym przynosi najlepsze skutki. Im więcej dzieci będzie znało drugi język tym większa korzyść prorozwojowa i zobaczymy to jako skutek rozwoju gospodarczego myślę już za kilka lat - mówi Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

- Musem jest dziś znajomość języka angielskiego, a wielkim plusem znajomość języka niemieckiego. Widzę jak potężne znaczenie ma znajomość języka na każdym etapie życia, jest to duża inwestycja w przyszłość - dodaje Waldemar Gielzok.

- Będziemy dostarczać nauczycielom najnowsze pomoce dydaktyczne. Pod opiekę bierzemy nauczycieli, którzy uczą różnych przedmiotów w w języku niemieckim. Tacy nauczyciele potrzebują wsparcia metodycznego, które wiążę się z wykorzystaniem poprawnie języka podczas prowadzenia lekcji (matematyka, fizyka)- dodaje Lesław Tomaczak.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia