• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2246
  • Dodano: 2018-01-31 / 16:46
  • Komentarzy: 1

ZUS rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT

 
 
ZUS rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT

(Fot. Archiwum)

Opolski oddział ZUS rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT za 2017 r. Najpóźniej do końca lutego formularz PIT powinien trafić do wszystkich osób, które w minionym roku chociaż raz pobrały świadczenie z Zakładu.

W najbliższych tygodniach do świadczeniobiorców obsługiwanych przez oddział ZUS w Opolu trafi ponad 268 tys. listów z formularzami PIT. Adresatami będą wszyscy, którym w 2017 r. ZUS wypłacił świadczenie chociaż za jeden dzień. Zatem, każdy kto nie uzyskał dochodów poza emeryturą lub rentą nie musi się martwić o roczne rozliczenie swoich podatków.

- Mamy ustawowy obowiązek dostarczenia deklaracji podatkowej PIT naszym świadczeniobiorcom. Nie ma potrzeby, aby ktokolwiek w tej kwestii składał do nas wniosek, bo zrobimy to z urzędu. Jeśli na początku marca ktoś nie otrzyma deklaracji podatkowej albo po jej dostarczeniu uzna, że została sporządzona nieprawidłowo, to prosimy aby się skontaktować z jednostką Zakładu, która wypłacała świadczenie w 2017 roku - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Emeryci lub renciści, chcący przekazać 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego mają taką możliwość w składanym do urzędu skarbowym rocznym zeznaniu PIT. Jeżeli uzyskują dochody wyłącznie od organu rentowego (nie mają żadnych odliczeń) nie będą musieli samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego PIT-37. Informację o przekazaniu 1% na rzecz wskazanej OPP powinni złożyć do Urzędu Skarbowego na druku PIT-OP. Urząd Skarbowy po otrzymaniu PIT-OP dokona rozliczenia na podstawie otrzymanego rocznego obliczenia podatku na PIT-40A dostarczonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Odliczenie od dochodu

Świadczeniobiorcy, którzy mogą skorzystać z przysługujących im odliczeń od dochodu lub od podatku, mogą tego dokonać w zeznaniu podatkowym PIT-37 lub PIT-36 składanym do urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2018 r.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-31 20:28:54 [94.254.158.*] id:1550445  
pedro90: Napisała postów [119], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
Wkońcu... nie mogłem się doczekać...

Nick:
Treść: