• 0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2129
  • Dodano: 2018-01-16 / 17:10
  • Komentarzy: 1

I LO zacieśnia współpracę z Capgemini. "Klasa patronacka okazała się sukcesem"

 
 
I LO zacieśnia współpracę z Capgemini. "Klasa patronacka okazała się sukcesem"
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Już po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcącę w Opolu podpisało umowę o współpracy z firmą Capgemini. - Chcemy, by działająca w szkole klasa patronacka mogła funkcjonować tam przez kolejne lata - tłumaczą zgodnie obie strony.

Pierwsze porozumienie obejmujące współpracę uczniów z międzynarodową korporacją - zajmującą się w Opolu między innymi świadczeniem usług zdalnego wsparcia technicznego - zawarto w 2016 roku. Od tamtej pory w dwóch rocznikach uczęszczających do klasy patronackiej kształci się blisko 60 uczniów. - W patronackiej klasie biznesowej młodzież kształcimy zgodnie z autorskim programem przygotowanym przez naszych nauczycieli wespół z fachowcami z Capgemini. Dodatkowo, przynajmniej raz w miesiącu uczniowie biorą też udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Capgemini - wylicza Zofia Godlewska, dyrektor szkoły.

Szczególny nacisk w klasie o profilu biznesowym kładziony jest na dwa przedmioty - język niemiecki zawodowy oraz informatykę użytkową.

Dziś współpracę pomiędzy firmą a szkołą przedłużono na czas nieokreślony.

Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Capgemini Polska, podkreśla, że ta kooperacja przynosi wiele korzyści. - Uczmiowie liceów, którzy zyskują przydatne im w branży nowoczesnych technologii umiejętności, otrzymają tym samym możliwość szybszego podjęcia zatrudnienia. My mamy sprawdzonych i wykształconych pracowników - słyszymy.

- Już jakiś czas temu wybadaliśmy potrzeby przedsiębiorców odnośnie pracowników, zapytaliśmy, jakie mają wymagania, a takie dni, jak dziś to nic innego, jak wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom. To też odpowiedź na pytanie młodzieży "co zrobić, by mieć stabilną przyszłość?". Dziś uczniowie znają oczekiwania pracodawców, przez co wiedzą, na co stawiać w swoim kształceniu - podsumowuje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-16 23:49:12 [89.64.51.*] id:1549616  
LewLechistanu: Napisał postów [1449], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Ech jak widzę tego Móla aka Wiśnie ....

Nick:
Treść: