• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5363
  • Dodano: 2018-02-22 / 13:31
  • Komentarzy: 3

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wycofuje uchwałę w sprawie zamiany gruntów, będzie rozmowa z kupcami

 
 
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wycofuje uchwałę w sprawie zamiany gruntów, będzie rozmowa z kupcami

(Fot. Archiwum)

Uchwała odnośnie zamiany gruntów działki na której znajduje się "Targowisko Centrum" na działkę w Grudzicach nie została oddana dziś pod głosowanie radnych. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chce najpierw dogadać się z kupcami.


Zapowiadała się burzliwa dyskusja w sprawie tej kontrowersyjnej zamiany. Wiele środowisk popierało ten pomysł, jednak duża część radnych głośno wyrażała swój sprzeciw przed dzisiejszą sesją rady miasta Opola.

- Czekamy na wyjaśnienia prezydenta. Dużo wątpliwości, szczególnie o to czy handlowcy dalej będą mogli prowadzić swoje sklepiki, czy faktycznie nowy nabywca wybuduje w tym miejscu dwa apartamentowce. Parę lat temu została sprzedana działka, gdzie miał powstać hotel a w tej chwili jest parking. Jesteśmy mocno sceptyczni wobec tej decyzji. Jedna strona chce pozyskać grunt, druga strona nie chce sprzedawać tylko wymienić. Jeżeli kosztorys był zrobiony u tego samego rzeczoznawcy można domniemać, że wartość jest dobrze oszacowana. Patrząc na dzisiejszy boom w nieruchomościach działka mogła być sprzedana za większą kwotę, jednak wtedy miasto nie pozyskało by terenów na Grudzicach, na których władzom zależy - mówi Zbigniew Kubalańca, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

- Na pewno będziemy głosować przeciwko tej uchwale. Rodzi się dużo pytań i wątpliwości. Sprawa jest dla nas co najmniej dziwna i mocno zastanawiająca. Mam nadzieję, że radni nie podejmą tej uchwały. Wątpliwości są przede wszystkim takie, dlaczego miasto dogaduje się za zamkniętymi drzwiami z osobą prywatną, nie przedstawia działki w centrum innym inwestorom, którzy chętnie stanęliby do przetargu. Moglibyśmy uzyskać za to znacznie większe korzyści finansowe. Nikt nie jest przeciwnikiem terenu w Grudzicach, jednak dochodzi do sytuacji gdzie jesteśmy szantażowani przez prywatnego inwestora, który nie chce sprzedać działki a jedynie się zamienić za bardzo atrakcyjną działkę w centrum - Krzysztof Drynda, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Opola.

Biorąc pod uwagę wiele głosów sprzeciwu i sporo niejasności w tej sprawie, Arkadiusz Wiśniewski podjął decyzję o wycofaniu głosowania nad uchwałą w dzisiejszych obradach. - Atmosfera wokół proponowanej transakcji jest dosyć napięta i nie byłoby dobre by decyzja w tej sprawie była podejmowana w takiej atmosferze. Prezydentowi zależy na dialogu społecznym dlatego wycofujemy projekt tej uchwały na czas doprecyzowania warunków przeniesienia kupców z Targowiska Centrum w inne miejsce. Rozmowy w tej sprawie będzie prowadził Zakład Komunalny. Pamiętamy przy tym oczywiście o potrzebach mieszkańców dzielnicy Grudzice, jednak nie byłoby dobrze, żeby decyzja była podejmowana właśnie teraz - komentuje mówi Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opole.

Decyzja radnych w tej sprawie jest konieczna, ponieważ wysokość transakcji przekracza 3,6 mln zł.
reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-02-24 16:25:49 [83.4.252.*] id:1551715  
leady.28: Napisała postów [306], status [maniak] Reputacja
ale to targowisko nikomu nie jest potrzebne , przeniesc kupcow do wolnych boksow na cytrusku i po sprawie

Nick:
Treść:
2018-02-23 22:34:42 [78.9.135.*] id:1551683  
F16: Napisał postów [709], status [rozpisany/na] Reputacja
wiadomo....CBA do boju

Nick:
Treść:
2018-02-23 19:05:27 [83.4.219.*] id:1551657  
jacek0667: Napisał postów [993], status [stały bywalec] Reputacja
Prezydent zawsze gotowy do szczerych i konstruktywnych rozmów. Tak jak z Gminą Dobrzeń...

Nick:
Treść: