• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2266
  • Dodano: 2017-12-12 / 20:52
  • Komentarzy: 0

Złoto i srebro dla tancerek Ramady na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej

 
 
Złoto i srebro dla tancerek Ramady na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej

(Fot. RAMADA Opole)

W dniach 9-10 grudnia 2017r. w Lublinie odbyły się pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej. Zespół RAMADA reprezentowały Wiktoria Haczkiewicz i Marta Szyłak.


Tancerki Akademii Tańca RAMADA w Opolu Wiktoria Haczkiewicz i Marta Szyłak wchodzące w skład kadry narodowej, stanęły do walki z ponad 160 zawodnikami, odnosząc wielki sukces i stając na najwyższych miejscach podium na pierwszych w Polsce Mistrzostwach Świata "World Championship 2017 World Air Power Athletics Association". Wiktoria wraz z Martą swoją najwyższą formę potwierdziły już w październiku na Słowacji podczas Mistrzostw Europy w tej samej dziedzinie zdobywając podium w kategoriach Pole Sport oraz Aerial Hoop.

Na zawodach w Lublinie tancerki stanęły na najwyższych miejscach podium aż w dwóch kategoriach:

W kategorii Pole Sport Solo Children Girls -A:
złoty medal i tytuł Mistrza Świata zdobyła Wiktoria Haczkiewicz

W kategorii AERIAL HOOP JUNIORS 14-17 kat. A
srebrny medal i tytuł wice Mistrza Świata zdobyła Marta Szyłak

-W Pole Sport trzeba mieć opanowane zaawansowane figury, jest to tzw. akrobatyka na drążku pionowym. Natomiast Aerial Hoop to pokaz akrobatyczny na podwieszonym kole - tłumaczy Elżbieta Podejko-Duda, dyrektor Ramady. Jest to bardzo duże osiągnięcie dla całej kadry narodowej, która z Mistrzostw Świata w Lublinie wraca z 14 medalami, w tym 8 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Prezentacje do mistrzowskich układów przygotowały Jagoda Baraniewicz oraz Anna Dabbachi, które na co dzień pracują jako trenerzy Akademii Tańca RAMADA.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".