• 0
  • Autor: paulina.s
  • Wyświetleń: 6269
  • Dodano: 2017-10-10 / 19:25
  • Komentarzy: 1

W sobotę zatańczmy dla Laury!

 
 
W sobotę zatańczmy dla Laury!

Fot. Archiwum prywatne Emilii Księżopolskiej-Biel

10 zł - tyle kosztuje wstęp na maraton taneczny. Każda taka wejściówka to cegiełka, która może pomóc małej Laurze w jej dalszym leczeniu. Organizatorzy zachęcają do pomocy.

Laura Biel to dziewczynka, u której zdiagnozowano bardzo skomplikowaną wadę serca. W 12-tym tygodniu ciąży, rodzice nienarodzonej jeszcze Laury, usłyszeli od lekarzy smutną wiadomość - ich dziecko przyjdzie na świat z bardzo poważną wadą serca. Nie jest pewne, czy przeżyje.

- Jako Salsa Fuerte prezentujemy nie tylko szkołę tańca, ale przede wszystkim stowarzyszenie. Dla nas najważniejsze jest dzielenie się pasją do tańca, dawanie ludziom radości. Często organizujemy imprezy charytatywne, warsztaty, czy maratony tańca. Wspieramy też inne opolskie organizacje w formie pokazów tanecznych - informuje Łukasz Fiebich, jeden z organizatorów Maratonu Tańca dla Laury. - Maraton Tańca dla Laury jest dla nas wyjątkowy i szczególnie bliski, bo Emilia Księżopolska-Biel (mama Laury) to jedna z naszych tancerek. Tańczy z nami od kilku lat. Niejednokrotnie wspierała z nami różnego rodzaju akcje. Teraz my chcemy pomóc jej - dodaje.

- Jestem członkiem Salsy Fuerte. Kocham taniec. Salsa Fuerte to coś więcej niż taniec. To również cenne znajomości. Mogę liczyć na nich w trudnych chwilach - zdradza pani Emilia. - Taniec daje mi dużo radości i pozytywnej energii, a w tym przypadku może pomóc Laurze. Laura przejdzie 3 operacje, a zebrane pieniądze podczas Maratonu, zostaną przekazane na kolejne etapy jej leczenia. Jestem już w Niemczech, bo do porodu zostały ponad 2 tygodnie - dodaje.

Maraton tańca będzie trwał 4 godziny. Podzielony zostanie na części - po 30 minut każda:

16:00 - merengue
16:30 - salsa
17:00 - bachata
17:30 - reggaeton
18:00 - bachatango
18:30 - kuduro
19:00 - salsaton (bailando)
19:30 - LATIN MIX - WIELKI FINAŁ

- Założyliśmy, że w ramach wejściówki na warsztaty zainteresowane osoby zapłacą 10 zł za każdy blok taneczny. Jednak im więcej uda się uzbierać, tym lepiej - zachęcają organizatorzy.

Maraton tańca odbędzie się w sobotę 14 października, przy ul. Katowickiej 23 w Opolu.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-10-11 07:55:59 [79.191.156.*] id:1544503  
tata: Napisał postów [2203], status [Szycha] Reputacja
Dużo zdrowia... uśmiechnij się będzie dobrze

Nick:
Treść: