• 14
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 4212
  • Dodano: 2017-05-10 / 15:40
  • Komentarzy: 2

Mnóstwo pozytywnych emocji na kolejnej olimpiadzie specjalnej PO

 
 
Mnóstwo pozytywnych emocji na kolejnej olimpiadzie specjalnej PO

(Fot. Dżacheć)

Już po raz trzeci w hali sportowej II kampusu Politechniki Opolskiej odbyła się największa impreza sportowo-integracyjna w regionie. Politechnika Opolska Osobom z Niepełnosprawnościami - bo taką nazwę nosi dzisiejsze wydarzenie - przysporzyło wiele radości wszystkim uczestnikom.

- Mamy tu 450 zawodników z różnym stopniem niepełnosprawności i w różnym wieku - od 2,5 roku do 64 lat. Do tego dochodzą ich opiekunowie, trenerzy oraz wolontariusze. Łącznie gościmy więc około 850 osób - wylicza dr Justyna Charaśna-Blachucik z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, inicjatorka oraz organizatorka imprezy.

Wśród kilkudziesięciu konkurencji - dostosowanych do poszczególnych grup - znalazły się między innymi hokej halowy oraz siatkówka zunifikowana. - Pojawiły się też zabawy sensoryczne i wiele innych atrakcji, takich, jak zabawy plastyczne, strzelnica laserowo-dźwiękowa czy możliwość zobaczenia od środka wozów straży pożarnej, policji oraz pojazdu służby więziennej - dopowiada dr Charaśna-Blachucik.

Jak jednak słyszymy, głównym celem dzisiejszych zawodów nie były wyniki. - Chodzi przede wszystkim o integrację i dobrą zabawę. Rywalizacja - oczywiście fair play - jest tu dodatkiem. Myślę, że ważniejsza jest uwaga poświęcana zawodnikom i docenienie ich starań. Niepełnosprawni - podobnie jak każdy z nas - chcą, by na nich patrzeć, by gratulować im sukcesów i tutaj to wszystko otrzymują. To z kolei rodzi wiele uśmiechów i pozytywnych emocji - słyszymy.

Zapraszamy też do obejrzenia naszej galerii zdjęć.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-05-10 16:38:19 [66.85.139.*] id:1525948  
Drifter001: Napisał postów [400], status [maniak] Reputacja
Wspaniała Impreza :-) Osoby Niepełnosprawne lub może Innosprawne [bo często posiadają ukryte/nierozpoznawane Sprawności, których tzw. Pełnosprawni nie mają], mogą Wspaniale sprawdzić się w Egzekucjach na najeżdcach z islamdii.Grupa Radosnych Ludzi nauczona, że Strzelanie i Zabijanie również jest żródłem Głębokiej Radości :-) + często Gwarantuje Ogrom Śmiechu ;-) Starodawny Szał Bojowy można u młodszych Osób Innosprawnych przekształcić w Intensywną Ekscytajcę Przedlikwidacyjną i potem w Beztroskę Poegzekucyjną, która jest stanem niemalże niemożliwym do wyrażenia.Możliwość uczestnictwa w takim Przedsięwzięciu i Świadomość, że Zabiło się jednego lub więcej -Innego Ja- może korzystnie wpłynąć na Życie i Rozwój Duchowy i Psyc hiczny Osoby Innosprawnej[bit.ly/2lphUfO] ;->

Nick:
Treść:
2017-05-10 16:18:52 [178.43.51.*] id:1525939  
SACHMET: Napisała postów [2909], status [Szycha] Reputacja
Tylko podziękować organizatorom, że wpadli na tak wspaniały pomysł.

Nick:
Treść: