• Komentarzy: 5

Sukcesy opolskich tancerzy w Mistrzostwach Polski

Tancerki z Ramady.

Formacja "Cats" z Royal Dance Center. (Fot. arch. prywatne)

Cztery opolskie szkoły tańca wróciły z sukcesami z Krajowych Mistrzostw Polski w Jazz i Show Dance IDO. Tancerki z Akademii Tańca Ramada zdobyły 2 złote puchary, w finale znalazła się też formacja Show Dance z Royal Dance Center. Sukcesy odnieśli też tancerze z zespołów Pech i Adena.

W miniony weekend w Kielcach tancerze z całej Polski rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Jazz i show Dance IDO, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. W tanecznych zmaganiach brało udział ponad 2 tysiące tancerzy z całej Polski.

Dwa złota wywalczyły tam tancerki z Akademii Tańca Ramada. Pierwsze miejsce zdobyła minigrupa show dance małych dzieci w składzie: Milena Monastyrska, Michalina Pietras, Julia Poluszyńska, Julia Cebulla, Marta Drohomirecka i Jagoda Janeta. Drugi złoty medal powędrował do duetu Monastyrska Milena i Poluszyńska Julia w kategorii małych dzieci show dance.

Ponadto piąte miejsce w kategorii jazz dance dzieci małych zdobyła Julia Cebulla, a siódme miejsce w tej samej kategorii wytańczyła Jagoda Janeta. Dzieci tańczyły do choreografii przygotowanych przez Żanetę Pruską.

Na mistrzostwach w Kielcach startowało także 15 tancerzy z Royal Dance Center. Formacja show dance pt. "Koty" w choreografii Tomasza Nawrockiego w kategorii 16+ dostała się do finału, plasując się na szóstej pozycji. Tym samym Opolanie zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy Show Dance oraz jako formacja rezerwowa do Mistrzostw Świata.

"Oczko" wyżej - na piątej lokacie w kategorii show dance 16+ uplasowali się tancerze opolskiego Pechu. Na 8. miejscu w kategorii miniformacje jazz 16+ znaleźli się reprezentanci szkoły tańca Adena. W finale na siódmym miejscu znalazła się solistka Adeny Barbara Królicka w kategorii jazz dance 16+, z kolei w kategorii show dance Karolina Kowalska z zespołu Pech wytańczyła piąte miejsce.

2014-04-09 04:41:01 [89.73.186.*] id:1207663
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Gratuluję i życzę sukcesów w przyszłości.

nat123: Napisała postów [70], status [rozkręcił się] Reputacja
    Ciekawa jestem dlaczego tylko 1 grupa pecha pojechała na zawody, zawsze przywozili worek medali, a tu tylko 1 grupa

2014-04-08 13:29:17 [194.29.180.*] id:1207290
    znaczekop: Napisała postów [3906], status [VIP] Reputacja