• 14
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

zaprasza na:

Świat oczami reporterek. Spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską

21

lutego

2019

CZWARTEK

Minorytów 4
77 454 80 30
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
Ceny biletów

wstęp:

wstęp wolny

Start imprezy

start imprezy:

18:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

Świat oczami reporterek
Spotkanie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską
21 lutego 2019 (czwartek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Karolina Sulej i Urszula Jabłońska to dwie uznane reporterki i podróżniczki. Razem zwiedzają świat, po czym piszą naprawdę ważne i dobre książki. Jako reporterki świetnie wykonują swoją misję i budują świadomość czytelnika. Autorki nie tylko informują o nieprawidłowościach i donoszą o rzeczywistości, czasami mniej lub bardziej odległej, ale wywołują refleksję nad poruszonymi tematami.

Karolina Sulej w książce Wszyscy jesteśmy dziwni pisze o Coney Island - dzielnicy Nowego Jorku, niegdyś światowej stolicy rozrywki, cyrków, wesołych miasteczek. Autorka przygląda się temu, w jaki sposób Amerykanie celebrują niewymuszoną formę rozrywki, ale też portretuje ludzi, którzy w cyrku swoją radość dają innym - pozbawiając się swojej.

Urszula Jabłońska w książce Człowiek w przystępnej cenie zadaje pytanie, ile wart jest człowiek. Swoim reportażem autorka burzy mit o Tajlandii jako kraju-raju. Pisze m.in. o handlu ludźmi, w której głównym tematem jest handel kobietami zmuszanymi do prostytucji, ale także o współczesnym niewolnictwie.