• 0
0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

zaprasza na:

Historia muzyki

18

lutego

2018

NIEDZIELA

Opole, ul. Krakowska 24
+48 77 44 23 270
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

18:00

Rezerwacje

rezerwacje:

+48 77 44 23 286

Historia muzyki
Subiektywny przewodnik po dekadach muzyki rozrywkowej według Gwiazd Polskiego Musicalu.

Bilety 20 zł
Bilety studenckie 15 zł

Historia muzyki to cykl koncertów, który powstał także dzięki Państwu - Gościom Filharmonii. Duże zainteresowanie cyklem Wieczór z musicalem zaowocowało czterema kolejnymi koncertami, podczas których ponownie spotkamy się z ciepło przyjmowanymi przez opolską widownię aktorami i wokalistami musicalowymi. Tym razem jednak to nie musical będzie głównym bohaterem naszych spotkań. Chcemy bowiem przybliżyć Państwu sylwetki tych młodych, pełnych pasji artystów - a jak inaczej mielibyśmy to uczynić, jeśli nie poprzez oddanie im sceny? W koncertach poświęconych czterem okresom z historii muzyki popularnej (lata 60./70., 80., 90. oraz XXI w.) poprowadzą oni Państwa przez swoje prywatne listy przebojów. Zdradzą, co i kto ich inspiruje, jakie utwory wykonują przy otwartych oknach w samochodzie podczas przepraw przez zakorkowane ulice, a jakie zachowują na specjalne okazje. To wszystko w ciekawych aranżacjach z akompaniamentem znakomitych muzyków, doprawione solidną dawką wiedzy o utworach i ich twórcach.


Lata 60. i 70.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w cyklu Historia Muzyki, w którym gwiazdy musicali zaprezentują swoje subiektywne listy przebojów z danych epok muzyki rozrywkowej.
Marta Florek - wokalistka jazzowa i aktorka musicalowa, oraz Kamil Zięba, zabiorą Państwa w zimową podróż między ciepło otulające dźwięki jazzowych przebojów lat 60., energetyczne rytmy disco kolejnej dekady oraz w labirynty wszystkiego, co wymykało się klasyfikacji w tych barwnych czasach. Przypomną utwory polskie i światowe, twórców wciąż uwielbianych i tych, których płyty już trochę się przykurzyły. Przy akompaniamencie fortepianu i kontrabasu pokażą Państwu, że w powiedzeniu "oldies but goldies" jest sporo prawdy - wiele z tych kompozycji, niekiedy już ponadpółwiecznych, znamy lepiej i darzymy większą sympatią niż dorobek artystów naszego milenium.