Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Galeria Sztuki Współczesnej

    zaprasza na:

    Wystawa: PARHELION

    11

    lutego

    2018

    NIEDZIELA

    pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
    77 402 51 34
    Galeria Sztuki Współczesnej
    Ceny biletów

    wstęp:

    BRAK INFORMACJI

    Start imprezy

    start imprezy:

    10:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    PARHELION
    Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej

    Wystawa czynna do 14 lutego.
    Aneks GSW, pl. Teatralny 12, Opole.
    Czynne codziennie od godziny 10.00 do 18.00

    W projekcie "Parhelion" artystka przenosi do przestrzeni Aneksu fantomowe słońce, które rozświetla i wypełnia całą przestrzeń ekspozycyjną. Parhelion, nazywany słońcem pobocznym, jest określeniem zjawiska optycznego występującego w atmosferze, dającego złudzenie powstania jasnych świetlnych plam, tworzących się zwykle, symetrycznie po obu stronach słońca.

    Paulina Ptaszyńska urodzona w 1986 roku w Ząbkowicach Śl. Absolwentka Liceum Plastycznego w Opolu. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego ze specjalnością Projektowanie Graficzne i Nowe Media. Jej praca dyplomowa pt. Obecność symulowana została uznana za najlepszy dyplom artystyczny zrealizowany na kierunku Edukacja Artystyczna na ogólnopolskim konkursie Projekt Edukacja Artystyczna. W 2014 roku zdobyła nagrodę Grand Prix na opolskim Salonie Jesiennym, a w 2017 roku nagrodę Prezydenta Miasta Opola i wyróżnienie Galerii Sztuki Współczesnej. Laureatka II edycji konkursu Nowe Opole, organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów, instalacją multimedialną i projektowaniem graficznym. Jest współautorką projektów mappingowych: Botanika, Korowód, Statek Odyseusza, Postkarnawał, Duch Teatru realizowanych we współpracy z różnymi instytucjami oraz scenografii multimedialnej do spektakli OFF Niepodległość i Rozmowy
    z diabłem, realizowanych dla Teatru Witkacego w Zakopanem. Współautorka warsztatów mappingowych przy edycjach MediaLab Obóz Kultury 2.0 w latach 2011-2013. Od 2012 roku zawodowo związana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.