• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 5185
    • Dodano: 2025-09-18 / 14:30
    • Komentarzy: 22

    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)

    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)

    (Fot. Pav)

    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)

    (Fot. Woytazz)

    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)

    (Fot. Woytazz)

    Po ponad dekadzie aktywności w samorządzie i dwóch udanych kadencjach jako prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski wchodzi na ogólnopolską scenę polityczną. Wspólnie z grupą doświadczonych samorządowców ogłosił powstanie nowej partii politycznej - Nowa Polska, której został wiceprezesem i regionalnym koordynatorem.

    "W 2013 roku na placu Wolności rozpocząłem walkę o realne zmiany w Opolu. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że Opole jest lepsze" - napisał Wiśniewski w oficjalnym komunikacie. Przypomniał, że przez lata podejmowane przez niego inicjatywy zyskiwały rosnące poparcie mieszkańców, co potwierdzały wyniki kolejnych wyborów.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Teraz polityk deklaruje gotowość do szerszego działania. Jego zdaniem scena polityczna w Polsce potrzebuje nowej jakości. "Wieloletni podział na PO i PiS jest barierą dla wykorzystania potencjału wielu wartościowych ludzi" - argumentuje. Nowa formacja, jak twierdzi, ma być odpowiedzią na zmęczenie społeczne ciągłym konfliktem politycznym.

    Nowa Polska to ugrupowanie o centrowym charakterze, stawiające na wolność gospodarczą, partnerski dialog z obywatelami oraz pragmatyzm w podejmowaniu decyzji. Jak podkreśla Wiśniewski, partia ma unikać ostrych podziałów ideologicznych, koncentrując się na realnych potrzebach Polaków - od służby zdrowia po system podatkowy i sprawiedliwy podział środków publicznych.

    Wśród postulatów partii pojawiają się m.in.:
    - uproszczenie systemu podatkowego,
    - rozwój armii i bezpieczeństwa narodowego,
    - efektywna i przyjazna pacjentowi służba zdrowia,
    - wspieranie rodziny i przedsiębiorczości,
    - rozwój infrastruktury - w tym droga ekspresowa łącząca Opole z Warszawą,
    - zrównoważone finansowanie regionów, uczelni i szpitali.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Wiśniewski zapewnia, że Nowa Polska nie będzie partią "wodzowską", ale zespołem ludzi z doświadczeniem i autorytetem. Do współpracy zaprasza wszystkich, którym bliskie są wartości konstruktywnego działania i otwartego dialogu.

    Trwa proces rejestracji partii, a więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: nowapolska.online.

    "Zmieniłem Opole. Pomogę zmienić Polskę" - kończy swój apel Arkadiusz Wiśniewski.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)
    Arkadiusz Wiśniewski: Zmieniłem Opole. Teraz chcę pomóc zmienić Polskę (WIDEO)

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-01-12 22:20:54 [91.150.202.*] id:1687024  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Proponuję sprzedaż alkoholu od godz.13,bo rano o godz.6 bardzo dużo ludzi kupuję tzw."małpki" przed pracą.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-01-13 02:20:44 [194.29.183.*] id:1687027  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    I kontrole robotniczo chłopskie w zakładach pracy.
    2025-09-19 13:17:42 [194.29.182.*] id:1684838  
    Balaenoptera: Napisał postów [165], status [wyjadacz] Reputacja
    Nie sposób się nie zgodzić, wykorzystał szanse dla Opola, rozwinął infrastrukturę i przyciągnął inwestorów. Ojciec grubego za to wszystko hamował i układał się w wałki. Życzę powodzenia na nowej drodze i dużo sukcesów z nadzieją że będzie mniej kumoterstwa bo to niewątpliwie jest ujmą prezydenta, ale można na to przymknąć oko bo rozmiar dobra jakie uczynił przewyższa minusy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-01-12 13:32:54 [80.253.213.*] id:1687008  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Otóż to. Trzeba być ślepym by nie zauważyć pozytywnych różnic w porównaniu do porzednika.
    2026-01-13 02:19:50 [194.29.183.*] id:1687026  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Od ojca grubego to nawet Kononowicz byłby lepszy i więcej by zrobił.
    2025-09-18 17:19:57 [91.150.196.*] id:1684813  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Koniec nocnej prohibicji

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2025-11-19 11:14:48 [80.253.213.*] id:1686001  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    ku chwale patusów :P
    2025-11-19 16:58:08 [91.150.196.*] id:1686014  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    "Mety" odżyją na nowo jak dawniej było.
    2025-11-20 11:30:21 [80.253.213.*] id:1686028  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Będa w tych "metach" sprzedawać denaturat lub alko z domieszkami, a patusy będa ślepnać lub padać jak muchy. Nikt nie będzie za nimi płakał.
    2025-11-20 16:42:21 [91.150.196.*] id:1686034  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Nigdy na metach tak nie było.
    2026-01-12 13:31:36 [80.253.213.*] id:1687007  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Nie wiem, nie korzystałem nigdy. Generalnie bardzo rzadko spożywam alkohol, więc mam wyj*bane na jakieś tam meliny i inne rynsztokowe pomysły dla zaopatrywania patusów :D
    2025-09-19 08:59:00 [80.253.213.*] id:1684835  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    W sumie, w porównaniu do zacofania jakie utrzymywał Zembaczyński - to zmienił sporo :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2025-09-19 12:14:51 [31.60.97.*] id:1684837  
    kemotazi: Napisał postów [593], status [rozpisany/na] Reputacja
    No, zmienił budżet na rekordowo zadłużony.
    2025-11-19 11:18:50 [80.253.213.*] id:1686002  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Zmiany wymagały kosztów. Zembaczyński likwidował co się dało w tym mieście, a w rezultacie Opole się wyludniało, omijali je inwestorzy/firmy, pozbawiał miejsc pracy, a rynek oddał bankom...
    2025-09-19 07:39:33 [83.13.19.*] id:1684834  
    smith69: Napisała postów [34], status [rozkręca się] Reputacja
    ta zmienił, krewni i znajomi królika na każdym stołku, kolesiostwo którego nie powstydził się pis, każda inwestycja przerost formy nad treścią, który nie przynosi żadnych plusów mieszkańcom! its do dzisiaj nie działa!

    Nick:
    Treść:
    2025-09-19 05:31:34 [31.60.99.*] id:1684833  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Zmieniłem opole ;P z papucia na lać ;D

    Nick:
    Treść:
    2025-09-19 03:04:12 [46.112.114.*] id:1684832  
    H_EN: Napisał postów [174], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Narcyz

    Nick:
    Treść:
    2025-09-18 17:49:14 [194.29.183.*] id:1684814  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    He he dobre człowiek który nie znosi krytyki usuwa i blokuje nieprzychylne komentarze na fb chce być ostoją demokracji w tym kraju.Do tego nie potrafi mówić poprawnie po polsku używając zamiast ę-em zamiast ą -om.No ale jest znany więc będą na niego głosować choć i tak sukcesu nie wróżę.Skończy jak Hołownia czy Palikot. A poza tym to zwykłe załatwianie sobie koryta po zakończeniu kadencji.Całe życie w urzędach.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2025-09-18 18:26:01 [83.27.30.*] id:1684822  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    Wiadomo że skończy jak palikot, hołownia, petru itd. bo wiedzą że następne wybory przegrają
    2025-09-18 18:24:16 [83.27.30.*] id:1684821  
    ktostamtaki: Napisała postów [1051], status [stały bywalec] Reputacja
    100 konkretów dla naiwnych frajerów?

    Nick:
    Treść:
    2025-09-18 18:15:41 [151.248.33.*] id:1684819  
    kamyk17: Napisał postów [618], status [rozpisany/na] Reputacja
    Nie, nie. To nie ten format i kaliber. Wiśniewski to lokalny działacz samorządowy. Owszem ambicje ma ogromne.Ale chcieć to móc. Był czas,że próbował zaistnieć w ogólnopolskiej polityce,przytulając się do Trzaskowskiego w stowarzyszeniu Ruch Wspólna Polska.I nic. Teraz też tak będzie.

    Nick:
    Treść:
    2025-09-18 16:53:13 [5.172.233.*] id:1684812  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    kolejne PO i pIS!!! to samo dziadostwo !

    Nick:
    Treść: