• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4665
  • Dodano: 2024-04-30 / 16:42
  • Komentarzy: 2

  Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który w piątek mocno ranił 39-letnią kobietę

  (Fot. Policja)

  Zatrzymany 28-latek miał zaatakować i mocno zranić 39-letnią kobietę. Mężczyzna w rękach policjantów znalazł się w niemal godzinę po przestępstwie. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 30 lat więzienia.

  W piątek, 26 kwietnia policjanci z Ozimka zostali powiadomieni o bardzo dramatycznej sytuacji. Pomocy potrzebowała kobieta, która chwile wcześniej miał zaatakować i poważnie zranić mężczyzna. Jak ustalili przybili na miejsce policjanci, 39-latkę na jednej z ulic w centrum miasta poważnie zranił blisko związany z nią mężczyzna. Kobiecie udało się uciec i wezwać pomoc.

  Tą sprawą od razu zajęli się kryminalni z Ozimka, którzy ustalili mężczyznę mogącego odpowiedzieć za to przestępstwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zbrodni ślady, dowody i rozpytali świadków. Po około godzinie mężczyzna został zatrzymany.

  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mu poważnego zarzuty usiłowania zabójstwa. Z naszych ustaleń wynika, że do przestępstwa doszło na tle rodzinnym. 28-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 30 lat więzienia.

  Z policyjnych analiz wynika, że mieszkańcy Ozimka mogą czuć się bezpiecznie. W ostatnich lata nie dochodziło w tym rejonie do poważnych przestępstw kryminalnych, takich jak rozboje, czy też kradzieże z włamaniem.

  - Otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców dotyczące spożywania alkoholu w tym miejscu, ale w zeszłym roku było ich raptem kilka. Zgłoszenia te zawsze wiązały się z naszymi policyjnymi interwencjami. Funkcjonariusze służby patrolowo-interwencyjnej z Ozimka mają w stałych, codziennych zadaniach patrolowanie centrum miasta. Dzielnicowi również znają te okolice - skwer przy kościele ewangelickim, cmentarz, restaurację i pobliski sklep. Po tym poważnym incydencie kryminalnym zaczęły docierać do nas nowe sygnały od mieszkańców miasta, na które również na bieżąco reagujemy- informuje policja.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-01 07:29:57 [188.147.13.*] id:1672436  
  rozsadny: Napisał postów [263], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Jak w Sandomierzu, prawie. Księdza nie ma.

  Nick:
  Treść:
  2024-05-01 00:57:02 [217.8.174.*] id:1672431  
  Bartek1939: Napisał postów [170], status [wyjadacz] Reputacja
  ?kryminalni z Ozimka. Wszyscy wiooo jak wygladaja mielecjanty zee parafi

  Nick:
  Treść: