• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 21364
  • Dodano: 2024-03-25 / 17:20
  • Komentarzy: 2

  Nowy DPS w Opolu będzie "na wypasie"

  Dziś o godz. 11 w nowym Dom Pomocy Społecznej w Opolu na ulicy Chmielowickiej, zorganizowana została konferencja prasowa połączona z oprowadzeniem po nowej placówce. Opolski DPS będzie miał 101 mieszkańców.

  Nowy budynek DPS, to obiekt liczący około 7000 metrów kwadratowych. Posiada 80 pokoi jednoosobowych, 8 pokoi dwuosobowych i 2 pokoje trzyosobowe.

  Również w tym budynku będą znajdować się pokoje na pobyt krótkoterminowy. Z takich pokoi będą mogli korzystać bliscy podopiecznych DPS, jeśli byłaby konieczność obecności takiej osoby na dłużej.

  Jest to nowoczesny, samowystarczalny obiekt. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pralnie (na każdym piętrze), dużą jadalnię, salę gimnastyczną, czy sale do hydroterapii.

  Koszt inwestycji, to około 60 milionów złotych, z czego 30 milionów złotych pochodzi z Polskiego Ładu.

  - Jesteśmy już w trakcie przygotowania mieszkańców do przeniesienia się do ich nowego domu. Jest to proces bardzo trudny. Szacuje się, że przeprowadzka nastąpi pod koniec kwietnia. Cieszę się, że budynek spełnia wszystkie normy dostosowania do osób niepełnosprawnych. - dodaje dyrektor DPS w Opolu, Tatiana Filipkowska.

  Tuż po zakończeniu procesu przeprowadzki nowy budynek Domu Pomocy Społecznej wypełni się po brzegi mieszkańcami. Aktualnie nie będzie dostępnego żadnego wolnego miejsca. Spośród setki podopiecznych DPS znajduje się grupa czterdziestu niepełnosprawnych wymagających całkowitej opieki.

  Budynek posiada szerokie korytarze, wyjścia z obiektu są ulokowane w wielu miejscach, co pozwoli każdemu poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Jednak to nie koniec planów dla tego miejsca.

  - Chcemy, aby w tym miejscu powstała przychodnia. Mamy własną spółkę, którą powołaliśmy. Całkiem niedawno utworzyliśmy przychodnie na Malince. Chcemy, aby taka kolejna placówka powstała na Zaodrzu, przy Politechnice. Jesteśmy gotowi ruszyć za parę miesięcy z budową przychodni. - komentuje prezydent miasta Opole.


  Nowy DPS niedługo powinien zacząć funkcjonować pełną parą, a w jego murach zawita uśmiech i miłość.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-03-26 04:59:39 [185.117.85.*] id:1671389  
  Patryk100: Napisała postów [957], status [rozpisany/na] Reputacja
  a mówili, że POLSKI ŁAD tylko KRADŁ... Poczekajcie na 365 dni Tuska...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2024-03-26 07:43:02 [194.29.182.*] id:1671395  
  toomy: Napisał postów [387], status [wyjadacz] Reputacja
  szkrab szkrab,po dnie szamba.To twój najwyższy poziom