• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1759
  • Dodano: 2023-12-07 / 13:02
  • Komentarzy: 1

  KU AZS Politechnika Opolska otwiera sekcję pływacką. Czekamy na olimpijczyka

  (Fot. Dżacheć)

  "Naszym celem na ten rok jest też kwalifikacja olimpijska na Paryż" - mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechnika Opolska.

  Politechnika Opolska stawia na mistrzowskie pływanie i swojego zawodnika na olimpiadzie w Paryżu. Dużym atutem Opola jest 50-metrowy basen olimpijski na "Wodnej Nucie".

  - Wiem, że będzie to projekt, który z miejsca stanie się czymś dużym w świecie sportu. O opolskich pływakach będzie głośno w kraju. Liczę na sporo sukcesów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że utalentowani zawodnicy z całej Polski przyjdą na studia na Politechnikę Opolską, aby pływać w naszej sekcji. Dzięki programowi Narodowej Reprezentacji Akademickiej mają oni możliwość dwutorowego rozwoju swojej kariery. Naszym celem na ten rok jest też kwalifikacja olimpijska na Paryż. Nie zamierzamy też spocząć na laurach jeśli chodzi o rozszerzenie grupy utalentowanej młodzieży. Efekty naszych działań będzie już widać w pierwszym kwartale 2024 roku - mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechnika Opolska.

  Obecnie sekcja pływacka AZS-u liczy 30 osób, ale jest apetyt na powiększenie tego grona, o co mocno zabiega uczelnia.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-12-07 17:12:06 [31.60.66.*] id:1667738  
  kemotazi: Napisał postów [516], status [starszy pismak] Reputacja
  jest ambicja

  Nick:
  Treść: