• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1511
  • Dodano: 2023-12-01 / 09:53
  • Komentarzy: 0

  Jechał z prędkością 119 km/h - zatrzymali go policjanci ze strzeleckiej grupy SPEED

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Policjanci z grupy SPEED zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W minionym tygodniu mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 24-latek pędził w terenie zabudowanym z prędkością 119 km/h. Stróże prawa ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

  Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu jest dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ze Strzelec Opolskich sprawą priorytetową. Żeby przeciwdziałać brawurze i lekceważeniu przepisów, na drogi powiatu strzeleckiego kierowani są policjanci z grupy SPEED. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zrachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci ci pełnią służbę z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

  Mundurowi ze strzeleckiej grupy SPEED patrolując drogę krajową nr 409, zwrócili uwagę na kierującego audi, który jadąc przez miejscowość Rożniątów znacząco przekroczył prędkość. Za nic miał obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędząc aż 119 km/h.

  Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a 24-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego, spotkanie z policjantami zakończył mandatem w kwocie 2000 zł. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

  Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".