• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9104
  • Dodano: 2023-11-22 / 14:00
  • Komentarzy: 5

  Trwa nasadzanie drzew na Placu Dworcowym

  Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji placu przed Dworcem Głównym w Opolu. Posadzono już glediczje, następnie nasadzone zostaną platany. Takie drzewa są już sprawdzone w Opolu, a efekt tej zieleni zobaczymy wiosną.


  Trwają prace na placu im. Olgi Sipowicz "Kory". Zakończenie rewitalizacji planowane jest na koniec roku. Trwa nasadzanie drzew - wczoraj nasadzono gladiczje, a w środę kontynuowane są nasadzenia platanów klonolistnych. Stylistyka rewitalizowanego placu dworcowego nawiązuje materiałami do zrealizowanego projektu ulicy Krakowskiej.

  - Glediczje to sprawdzone w mieście gatunki. Rosną takie już m.in. na placu św. Sebastiana, placu Kopernika czy na Małym Rynku. Na placu przed opolskim dworcem PKP posadzonych zostanie 50 drzew. Posadzony gatunek to drzewa, które w okresie wiosennym zielenią się i tworzą takie bardzo rozłożyste korony z takimi niewielkimi liśćmi. Natomiast platany to są dokładnie takie same drzewa, które rosną na placu Kopernika i w ciągu najbliższych dni te wszystkie, około 50 drzew będziemy mieli posadzone - przekazał Adam Leszczyński, rzecznik prasowy opolskiego Ratusza.

  Ławki, lampy, urządzenia zabawowe i więcej małej architektury pojawi się na Placu "Kory" w kolejnym etapie. Budowa placu dworcowego ma uzupełnić Centrum Przesiadkowe Opole-Główne. Oczekiwano nowoczesnej przestrzeni, która umożliwi dostosowanie nowego placu do powstającego w ramach przebudowy m.in. parkingu czy pasażu handlowego. Dodatkowym elementem, który miał wpływ na projekt są wymogi planu zagospodarowania przestrzennego, który zobowiązuje do zaprojektowania minimum 40% powierzchni biologicznie czynnej.

  Zaprojektowano zarówno przestrzenie zacienione jak i nasłonecznione, miejsce spotkań w postaci "pawilonu odpoczynku", a także plac zabaw dla dzieci, pagórki oraz wysoką zieleń dodatkowo izolującą akustycznie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".