• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2219
  • Dodano: 2023-11-03 / 16:38
  • Komentarzy: 2

  Dwa niebezpieczne potrącenia w Namysłowie. Policja apeluje o ostrożność!

  Dwa niebezpieczne zdarzenia z udziałem samochodów i pieszych w Namysłowie to efekt nieuwagi kierowców, pieszych, ale też niekorzystnych warunków na drodze. Każdy z poniższych przypadków mógł skończyć się tragedią.


  W piątek 3 listopada około godziny 7.00 namysłowskie służby ratunkowe otrzymały informację, że na ul. Jana Pawła doszło do potrącenia pieszego.

  - Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 56-letnia kobieta kierująca oplem, potrąciła 51-letniego mężczyznę, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W tej sprawie postępowanie będzie prowadzone przez policjantów z Namysłowa - informuje Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie i przypomina, że panują trudne warunki atmosferyczne, a obfite opady deszczu wpływają na widoczność na drodze.

  Z kolei wczoraj, około godziny 19.00 w Namysłowie również doszło do potrącenia pieszego, ale tym razem to nie kierowca otrzymał mandat. - Pijany mężczyzna wtargnął na przejście dla pieszych, gdy przejeżdżał przez nie pojazd ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia doszło do uderzenia naczepą pojazdu w pieszego. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Pieszy został ukarany mandatem karnym - informuje KPP Namysłów.

  - Apelujemy do pieszych o zachowanie rozsądku i zadbanie o swoje bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Pomimo pierwszeństwa, warto jednak rozejrzeć się czy kierowca na pewno nas widzi i czy my sami bezpiecznie wchodzimy na przejście - dodają policjanci.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. KPP Namysłów)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-03 22:21:48 [194.29.183.*] id:1666668  
  ombre: Napisał postów [19818], status [VIP] Reputacja
  Miałem okazję jechać przez Namysłów tam bezcenne było zdziwienie ludzi widzących jak zatrzymuję się przed przejsciem by ich przepuścić.Tam nikt nie przepuszcza ludzi na przejsciach.

  Nick:
  Treść:
  2023-11-03 20:37:26 [194.29.182.*] id:1666665  
  niunia83: Napisała postów [172], status [wyjadacz] Reputacja
  pijany bezkarny kierowca winny bo pasy przesada

  Nick:
  Treść: