• Autor: OlekG
    • Wyświetleń: 2636
    • Dodano: 2023-09-21 / 09:20
    • Komentarzy: 21

    Ceny paliw zaskakująco w dół. Niestety, to element kampanii. Ropa drożeje

    Ceny paliw zaskakująco w dół. Niestety, to element kampanii. Ropa drożeje

    (Fot. Dżacheć)

    W minionym tygodniu zanotowano znaczący spadek średnich cen benzyny 95 na stacjach paliwowych, który wyniósł aż 27 groszy na litrze, obniżając znacząco cenę. W poniedziałek 18 września na opolskich stacjach utrzymuje się cena 6,14 za PB 95. W czwartek spadła do 6.02 zł. Jest to najniższy poziom cenowy od roku.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Według raportu BM Reflex, obecnie mamy do czynienia z najniższymi cenami paliw w Europie. Można odnieść wrażenie, że zejście poniżej 6 zł za litr w kolejnych dniach jest całkiem realne.

    Prognozy wskazują na możliwość dalszego obniżenia cen, ponieważ ceny na rynku hurtowym ciągle spadają. W przypadku Orlenu, różnica między cenami hurtowymi a cenami detalicznymi wynosi 18 groszy za litr dla diesla i 27 groszy za litr dla benzyny 95. W międzyczasie ceny ropy naftowej na rynkach towarowych w Europie wzrosły o blisko 5 procent, a olej napędowy zdrożał o ponad 4 procent, osiągając najwyższy poziom od listopada poprzedniego roku. W innych krajach, w związku z tymi zmianami cenowymi na rynku hurtowym, ceny detaliczne paliw rosną, jednak w Polsce obserwuje się odmienny trend.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    "Decydujący wpływ na wydarzenia na rynku naftowym mają w ostatnich dniach decyzje Arabii Saudyjskiej i Rosji w sprawie przedłużenia do końca roku okresu obowiązywania dodatkowych cięć wydobycia i eksportu. Do tego tragiczne w skutkach pogodowe załamanie w Libii doprowadziło do zamknięcia czterech terminali eksportowych w tym kraju, co pogłębia problemy po stronie podaży ropy. Perspektywa ograniczonych dostaw, w sytuacji solidnego popytu na paliwa, daje mocne fundamenty pod wzrost cen ropy" - piszą analitycy portalu E-petrol.pl.

    Jak wiadomo Orlen, podobnie jak inni producenci paliw, ma pewną swobodę w ustalaniu cen detalicznych i może działać niezależnie od ogólnych tendencji na rynku. Niemniej, to wyraźne odstąpienie od rynkowych trendów budzi zdziwienie i w opinii niektórych analityków rynkowych może być związane z polityką oraz zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2023-09-22 14:22:08 [89.67.3.*] id:1664803  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    E 95, Moya Kraków, Stacja paliw M. Morawiec / Makuszyńskiego 5,85zł - 22/9/2023

    Nick:
    Treść:
    2023-09-21 09:48:15 [89.67.3.*] id:1664727  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Oto jeden z linków na Pulsie Biznesu: Ropa nadal tanieje. Wszystko w temacie kłamstw i manipulacji

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2023-09-22 00:11:20 [46.134.69.*] id:1664771  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Jak cały czas taniej na świecie to czemu w Polsce taniej tylko przed wyborami??? Założymy się ze po wyborach sekta PiS podniesie ceny na Orlenie?
    2023-09-22 08:07:44 [89.67.3.*] id:1664779  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Przed wyborami, takie standardowe argumentowanie pod POplebs.
    2023-09-21 20:23:13 [89.76.110.*] id:1664764  
    kolorowo: Napisał postów [285], status [maniak] Reputacja
    KIEŁBASA WYBORCZA!!!!!!

    Nick:
    Treść:
    2023-09-21 13:20:02 [95.117.127.*] id:1664739  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    A po wyborach paliwo po 8zl.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2023-09-21 14:10:19 [46.134.103.*] id:1664747  
    JutroalboWcale: Napisała postów [510], status [starszy pismak] Reputacja
    Już przewidujesz ,że PO wygra.
    2023-09-21 18:26:52 [95.117.127.*] id:1664759  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Chodzi mi o pis.
    2023-09-21 17:27:21 [78.8.62.*] id:1664753  
    Gargamel80: Napisał postów [311], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Za Tuska w 2012 paliwo też kosztowało 6 zł za litr, tak jak teraz, tylko wtedy średnio zarabiało się 6zł na godzinę, a teraz ? :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2023-09-21 18:25:36 [95.117.127.*] id:1664758  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Puknij się!!!
    2023-09-21 09:41:03 [89.67.3.*] id:1664724  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Idzie w dół i od razu źle, bo ryży mówił, że po wyborach to może być i po 7! Ale sam przed wyborami (żadnymi!) nie obniżał, ten kłamliwy hipokryta. A co do ceny ropy brent, to radzę najpierw sprawdzić, zanim zacznie się stawiać idiotyczne tezy. Aktualnie 92,55$, a było w tym tygodniu ponad 95! Manipulujcie sobie, zero obiektywizmu. Za głupich na macie?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2023-09-21 09:41:50 [89.67.3.*] id:1664725  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    No i jeszcze Orlen na zdjęciu. Wymowna kampania, ale zero ugracie! :P
    2023-09-21 10:20:18 [188.146.110.*] id:1664730  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Zgadza się.Zero symetrii.Mają obywateli głupszych od siebie.
    2023-09-21 17:56:56 [46.134.75.*] id:1664755  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    On mówił a PiS wprowadził te 7zl na paliwo i przez to ze zgodzili się idioci na fit For 55 będzie tylko gorzej - przed wyborami obniżyli cenę żeby na nich głosować a po wyborach te 7 zł to będzie minimum
    2023-09-21 18:23:56 [95.117.127.*] id:1664757  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Don, gdzie paliwo po 3,5 złotego jak to kaczor z kanistrem latał??? Wybory wygrają pisiory to paliwo wskoczy na 9 złotych. To tylko ich kampania przedwyborcza.
    2023-09-21 12:03:14 [89.144.223.*] id:1664736  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    W 2024r wchodzi nowy podatek CO? na który pinokio i spółka pis się zgodzili w pakiecie Fit for 55 i będzie wynosił około 45 groszy na benzyne oraz 60 groszy więcej na ropę. A od 2026 każdy będzie płacić podatek od samochodu,im starszy tym więcej. Nic tylko dziękować pis że tak dbają o naród

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2023-09-21 12:05:24 [89.144.223.*] id:1664737  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    CO2 miało być. Wolę z prostować,nie wiem czy wielbiciele pisu zrozumieją
    2023-09-21 12:29:04 [89.67.3.*] id:1664738  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Skąd takie dane? W necie znalazłem tylko podatek od paliw kopalnych stosowanych do ogrzewania domu.
    2023-09-21 15:44:36 [213.147.167.*] id:1664751  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Wpisz Google nowy podatek od emisji co2 dla benzyny oraz diesla
    2023-09-21 13:47:55 [194.29.182.*] id:1664744  
    Balaenoptera: Napisał postów [165], status [wyjadacz] Reputacja
    A spojrzał ktoś na wykres ropy brent? Akurat tanieje więc nie wiem w czym problem

    Nick:
    Treść:
    2023-09-21 09:43:46 [89.67.3.*] id:1664726  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Na stop cafe mają nawet całkiem dobre żarełko, super obiadki. Byłem, widziałem, full ludzi (Orlen Kostomłoty). Nikt nie stękał, że to Obajtek tym kieruje.

    Nick:
    Treść: