• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4371
  • Dodano: 2023-06-13 / 19:38
  • Komentarzy: 0

  PSP29 uczciła dzień sportu biegowym wydarzeniem. Za nami bieg "RUNda 29"

  W niedzielę odbyła się pierwsza edycja wydarzenia sportowo-edukacyjnego "Dzień sportu PSP 29", połączona z biegiem "RUNda 29". To pierwsze biegowe wydarzenie organizowane przez PSP 29, a wzięło w nim udział mnóstwo biegaczy.


  Organizatorem wyjątkowego wydarzenia sportowego była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, ZmierzymyCzas.pl oraz Radą Dzielnicy IV - Armii Krajowej.

  W ramach sportowej niedzieli zorganizowano trzy biegi. W pierwszym z nich rywalizowały rodziny i skierowany był do uczniów i rodziców PSP 29. Punktualnie o 10.00 na trasę liczącą 1,2 km wyruszyli uczniowie klas 1-3 PSP29 w parze z rodzicami. Tempo było niesamowite. Trzy najlepsze dziewczynki oraz trzej najlepsi chłopcy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

  Pół godziny później rozpoczął się bieg sztafetowy na dystansie łącznym 2,5km. Rywalizowało ze sobą pięć drużyn, składających się z uczniów klas 4-8 PSP 29. Uczestnicy pokonywali kolejno dystans 300m, 400m, 500m, 600m, 700m.

  Start dla wszystkich, czyli uczestników spoza szkoły również zaplanowano na godzinę 11.00. 5-kilometrowa trasa pierwszego w historii biegu "RUNda 29" przyciągnęła mnóstwo uczestników, zarówno tych zaawansowanych biegowo, jak i początkujących.

  - Trasa prowadziła alejkami parku miejscu na Osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 2,5km, dwukrotnie również przebiegali przez legendarną Górkę Śmierci, co wielu dało się we znaki. Na mecie zameldowało się 49 biegaczy. Najlepsi w kategoriach: OPEN kobiety, OPEN mężczyźni, nauczyciele kobiety, nauczyciele mężczyźni, rodzice uczniów PSP29 kobiety, rodzice uczniów PSP29 mężczyźni zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi - relacjonują organizatorzy.

  W ramach Dnia Sportu Rada Rodziców PSP29 przygotowała także festyn rodzinny z kiermaszem ciast, warsztatami makramy, loterią fantową, dmuchańcem oraz miasteczkiem lekkoatletycznym. Imprezie towarzyszyły pokazy pożarnicze oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu-Gosławicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze.

  Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej zorganizował dla uczestników pokazy trenerskie i medyczne, badania składu ciała oraz masaże w wykonaniu fizjoterapeutów.

  - Swą obecnością na wydarzeniu zaszczycili Pan Aleksander Iszczuk - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, Pan Janusz Trzepizur - polski lekkoatleta, Pan Dariusz Nawarecki - Prodziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej - słyszymy.
  Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Opolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim uczestnikom każdego bieg serdecznie gratulujemy!

  Zdjęcie (1/26)

  (Fot. Mat. Organizatora)

  Patronat 24opole
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".