• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 905
  • Dodano: 2023-06-08 / 21:34
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Wybierz studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito Opole

  Obecnie większość pracowników zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój kariery zawodowej jest uzależniony m.in. od nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji. Jednym z lepszych sposobów na uzupełnienie i poszerzenie swojej wiedzy, a także zdobycie nowych umiejętności, jest nauka na studiach podyplomowych. Ciekawą ofertę "podyplomówek" posiada m.in. Uczelnia WSB Merito (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa).

  Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe?

  Nie da się ukryć, że pracodawcy wymagają od swoich pracowników coraz więcej. Często sami wysyłają ich na odpowiednie szkolenia i warsztaty, które mają im umożliwić zdobycie nowej wiedzy. Pracownicy muszą jednak dbać o podnoszenie swoich kompetencji również na własną rękę - pomóc im w tym mogą studia podyplomowe. To, co jest charakterystyczne dla tzw. "podyplomówek", to nastawienie na praktykę - uczestnicy mają możliwość zdobycia na zajęciach wiedzy i umiejętności, które później będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Często studia podyplomowe umożliwiają też wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie. Ich ukończenie pozwala zatem na ubieganie się o awans na wyższe stanowisko.

  Program studiów podyplomowych jest też znacznie bardziej rozbudowany od większości szkoleń czy kursów. Uczestnicy mają zatem pewność, że nauka na "podyplomówce" faktycznie podniesie ich kompetencje. Dodatkowo, o czym nie można zapominać, absolwent studiów podyplomowych może pochwalić się w CV dyplomem ukończenia kolejnego kierunku. To istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba chce zmienić pracę. Wielu pracodawców niezwykle docenia u kandydatów chęć samorozwoju i zdobywania nowych umiejętności - również na własną rękę.

  Studia podyplomowe w Opolu: ciekawa oferta, praktyczny wymiar studiów

  Osoby, które rozważają zapisanie się na studia podyplomowe, powinny bliżej zapoznać się z ofertą Uniwersytetu WSB Merito Opole. Uczelnia umożliwia podjęcie studiów m.in. z zakresu administracji, finansów, HR, nowoczesnych technologii, IT, logistyki, nieruchomości, zarządzania czy marketingu i sprzedaży. Oprócz tego zainteresowane osoby mogą również zapisać się na studia podyplomowe kierowane do pracowników zajmujących stanowiska kierownicze czy menedżerskie. Część studiów (w tym np. studia podyplomowe z zakresu pedagogiki) umożliwiają zdobycie konkretnych uprawnień.

  Warto przy tym zaznaczyć, że studia podyplomowe na Uniwersytecie WSB Merito Opole to przede wszystkim miejsce spotkań praktyków - wykładowcy są doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach, a zajęcia przez nich prowadzone mają najczęściej formę warsztatów. Część zajęć jest też oparta o gry biznesowe czy symulacje. Uczestnicy analizują również liczne case studies z danej branży. Taki sposób prowadzenia zajęć sprzyja utrwalaniu zdobytych wiadomości.

  Nie bez znaczenia jest też fakt, że część kierunków studiów podyplomowych w WSB Merito w Opolu jest realizowana również w formule online. Dzięki temu w zajęciach mogą uczestniczyć osoby mieszkające w różnych częściach kraju, a nawet - poza Polską.

  Osoby, które chcą rozwijać swoją karierę zawodową i budować wizerunek eksperta w swojej branży powinny zatem rozważyć podjęcie studiów podyplomowych. Może się okazać, że ich ukończenie pozwoli na otrzymanie awansu lub zmianę pracy na lepiej płatną.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".