• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2170
  • Dodano: 2023-06-09 / 14:50
  • Komentarzy: 0

  Sławice świętują 800-lecie swojej historii

  W dniach 16-18 czerwca br. mieszkańcy Sławic będą świętować 800-lecie istnienia swojej urokliwej miejscowości. Obchody jubileuszu obfitować będą w liczne atrakcje dla wszystkich gości. Organizatorzy zapowiadają niezapomniane chwile pełne radości, zabawy i wzruszeń.

  Festiwal rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 20:00 przy remizie OSP Sławice, gdzie odbędzie się dyskoteka dla wszystkich chętnych. Muzyka, taniec i doskonała atmosfera gwarantują znakomitą zabawę przez całą noc.

  W sobotę 17 czerwca, na boisku sportowym odbędą się zawody piłki nożnej drużyn dziecięcych z województwa opolskiego, pod hasłem "Bawi nas piłka". O godzinie 17:00 seniorzy LZS Sławice rozegrają sparing, który dostarczy wielu emocji dla miłośników piłki nożnej.

  Wieczorem tego samego dnia, na scenie przy remizie OSP Sławice, wystąpi zespół muzyczny REBELS, zapewniając rozrywkę i dobrą muzykę dla wszystkich uczestników.

  Niedzielne obchody rozpoczną się uroczystą msza św. w intencji mieszkańców w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Sławicach. Po mszy św., o godzinie 13:30, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej w parku, upamiętniającej 800-lecie miejscowości.

  Na placu przy remizie OSP Sławice odbędzie się otwarcie uroczystości występem dzieci z przedszkola nr 62 w Opolu-Sławicach o godzinie 14:15, a następnie występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Opolu-Sławicach o godzinie 14:40. Dla najmłodszych uczestników przygotowano również liczne atrakcje, takie jak zabawy z animatorem i dmuchana zjeżdżalnia. Dla uczestników festynu przewidziano strefę gastronomii - m.in. gorący bufet, lody, ciasto, kawa, wata cukrowa.

  W ciągu dnia zobaczyć będzie można występy orkiestry dętej ze Szczepanowic, mażoretek, pokaz akrobatyczny oraz występ Wesołej Kapeli Bez Nut. Nie zabraknie również pokazu strażaków z OSP Sławice oraz występu Janusza i Dominki Żyłka.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".