• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1586
  • Dodano: 2023-05-30 / 18:33
  • Komentarzy: 0

  Zbliża się jubileuszowa edycja Biegu Nyskiego. Można się jeszcze zapisać

  (Fot. Archiwum)

  Już tylko kilkanaście dni pozostało do jubileuszowego X Biegu Nyskiego. Czy padnie rekord frekwencji w X Biegu Nyskim? Jest o co się starać, ponieważ na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna.


  Ponad 950 zgłoszeń do X Biegu Nyskiego. Na liście startowej widnieje blisko 790 osób, które wniosły opłatę startową. Dotychczasowy rekord liczby uczestników padł w 2019 r., w 7. edycji imprezy, wtedy na mecie zameldowało się blisko 830 zawodników. Zapisy internetowe, do bieżącej edycji trwają do najbliższego piątku (02.06), co oznacza, że jest jeszcze szansa na pobicie rekordu frekwencji. Ponadto możliwość zapisania się
  do biegu będzie także w dniu imprezy, czyli 10 czerwca 2023 r. w Biurze Zawodów, które działać będzie w Hali Nysa.

  Ponadto sądząc po liczbie wiadomości oraz odbieranych telefonów, jest spore zainteresowanie Milą Rodzinną Biegu Nyskiego. To cieszy, że część dzieci i młodzieży chce się ruszać. Dziś to nie jest normą, mimo tego,
  że świadomość na temat problemu otyłości wśród młodzieży jest na wysokim poziomie. Raport Ministerstwa Zdrowia który miałem okazję czytać, jednoznacznie wskazuje, że nawyki i kondycja dzieci w szkołach podstawowych uległy znaczącemu pogorszeniu przez pandemię - komentuje Jacek Makowski, współorganizator Biegu Nyskiego.

  Limit uczestników w biegu rodzinnym wynosi 500 osób, bieg rozpocznie się o godzinie 18:00 a do przebiegnięcia jest dystans ok. 1,6 km.

  Bieg główny na dystansie 10 km, rozpocznie się o godzinie 19:00. Szybka, płaska i w 100% asfaltowa trasa biegu, na jednej 10-kilometrowej pętli, pozwala zmierzyć się z własnym rekordem życiowym. Organizatorzy jak co roku przygotują bogaty pakiet startowy dla Uczestników z produktami od lokalnych producentów, tj. Cukry Nyskie, ZPC Otmuchów SA oraz Intersnack. Panie, które ukończą X Bieg Nyski, standardowo na mecie otrzymają miły upominek - róże.

  W tegorocznej edycji zarówno w kategorii Pań i Panów zwycięzcy biegu - jeśli pobiją rekord trasy - oprócz standardowej nagrody otrzymają specjalną premię finansową. Jest o co walczyć, bowiem łączna kwota za zwycięstwo w kategorii OPEN to 1600 PLN. Standardowa nagroda za zwycięstwo w biegu to 800 PLN.

  Imprezę, jak co roku wspiera wiele podmiotów m.in.: Gmina Nysa, Umicore, All Windows Group, Bioagra, Mega, Totalizator Sportowy, Tombet, Projekt Municypalny Nysa, Diabetica, Polskie Kliniki Osteoporozy a także dołączyła spółka z GPW: Panova. Bieg Nyski wspiera także Agencja Rozwoju Nysy, EKOM. Ponadto wiele firm przekazało swoje produkty na nagrody lub losowanie np. AL.-KO, KLER, Castorama, Vasco Doors, Cichosza, Kriomedic, Schattdecor.


  Zapisy on-line: https://biegnyski.pl/2e467c


  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".