• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5582
  • Dodano: 2023-04-07 / 16:59
  • Komentarzy: 0

  Świąteczne wędzenie zakończyło się pożarem

  Pozostawienie urządzenia do wędzenia bez nadzoru było powodem pożaru drewna składowanego na jednej z działek w miejscowości Górażdże. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji służb, nic się nikomu nie stało.


  W czwartek 6 kwietnia około godziny 21.30 do krapkowickich służb wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się ognia na posesji prywatnej. Do działań zadysponowano w sumie trzy zastępy straży pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG PSP Krapkowice oraz OSP Górażdże.

  - Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży potwierdzono treść zgłoszenia. Ustalono, że doszło do pożaru drewna składowanego na posesji. Powodem było nienadzorowane wędzenie. Z palącego się drewna ogień rozprzestrzenił się na dach altany na sąsiedniej działce. Dzięki szybkiemu zauważeniu niebezpieczeństwa oraz sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej altana została uratowana - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

  Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Służby apelują o rozsądek podczas wszelkich prac z użyciem dużych temperatur. Jak widzimy na powyższym przykładzie, wystarczyła chwila nieuwagi, a święta mogły nie być radosne.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".