• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7526
  • Dodano: 2023-01-27 / 20:29
  • Komentarzy: 7

  Mieszkańcy skarżą się na fatalny stan pływalni "Wodna Nuta". MOSiR dementuje

  (Fot. Dżacheć)

  Po niedzielnej wizycie na obiekcie Wodna Nuta swoimi spostrzeżeniami podzielił się jeden z czytelników. Niesmak sportowej wizyty dementuje kierownik obiektu oraz dyrektor MOSiR, którzy usterek i nieczystości nie widzą.

  Mail od czytelnika publikujemy w oryginale:

  "Będąc tam w niedzielę 22.01.2023r. i mając chwilę po "relaksie" w saunie zrobiłem sobie mały rekonesans w jakim stanie jest ten obiekt, który z tego co się orientuje powstał w 2013 roku, czyli mija 10 lat. Moje wnioski, które podzielili wszyscy klienci podczas krótkiej rozmowy w szatni są następujące:
  - suszarki niedziałające, posklejane taśmami, a ich ilość w stosunku do osób z nich korzystających zbyt mała,
  - nie wiem ile jest dokładnie pryszniców w szatni męskiej, ale myślę, że jak są usytuowane na 5 ścianach to będzie ich około 30-40?? Ciepła woda jest tylko podajże na 8 prysznicach, na jednej ścianie, co powoduje zagęszczenie ludzi w jednym miejscu, zwłaszcza dzieci, które czekają, żeby się wykąpać w ciepłej wodzie,
  - w toaletach w szatni męskiej powyrywane deski klozetowe, popsute systemy do spuszczania wody, popsute klamki przez co nie można się zamknąć od środka, braki w suficie przy prysznicach z dziurami, w których są zardzewiałe plamy i wystające kable,
  - w saunie zapach rodem z oczyszczalni ścieków,
  - ubytki w małych kafelkach w basenie solankowym, co powoduje, że po każdym skorzystaniu z niego powstają mikro urazy skóry w postaci przecięć,
  - brud na ścianach w pomieszczeniu przed saunami, w miejscu relaksu, aż się nie chce tam wypoczywać bo widok bardzo słaby,
  - podczas pływania i zanurzania głowy pod wodę brudne z różnego rodzaju osadów ściany, a na dnie pływające różne zanieczyszczenia - dlatego mnożą się bakterie???
  - ratownicy na małym basenie prawie niedostępni - pozasłaniani jakimiś deskami do pływania przy oknie przez co ich nie widać, a jak oni widzą basen i kąpiących to nie wiem.

  Mógłbym tak wyliczać bez końca, ale nie o to chodzi. Nie obwiniam nikogo personalnie za taki stan rzeczy, ale ktoś chyba za to odpowiada, że jedyny taki obiekt w pobliżu, przy tak małej dostępności basenów w Opolu jest w tak złym stanie. To już chyba lepiej jest na akwarium. Nie wiedziałem do kogo napisać, więc napisałem do kilku miejsc. Może w końcu ktoś zacznie dbać o nasze wspólne dobro, a nie tylko udawać, że jest dobrze."


  Nasza redakcja zwróciła się z prośbą do przedstawicieli MOSiR oraz kierownika obiektu o odniesienie się do powyższej wiadomości. Poniżej odpowiedź "od kierownika obiektu oraz dyrektora" (niestety ciężko stwierdzić, czy jest to wspólna wypowiedź, czy dwóch osób osobno, dlatego również publikujemy ją w formie, jaką otrzymaliśmy):

  - Liczba suszarek została zwiększona w stosunku do początkowej ich liczby. Suszarki są regularnie serwisowane lub wymieniane jednak niewłaściwa eksploatacja niektórych klientów powoduje, że są to częste zdarzenia. Prysznice są regularnie sprawdzane i serwisowane przez pracowników obiektu.

  - W szatni męskiej nie stwierdzamy żadnej ze wskazanych usterek. Deski klozetowe są odpowiednio przytwierdzone do muszli. Systemy do spuszczania wody również działają bez zarzutu. W kabinach nie znajdują się klamki, a zamontowane zamknięcie działa bez zarzutu.

  - Usterki w basenie solankowym zostaną usunięte w trakcie przerwy technologicznej.

  - W strefie relaksu przed saunami na ścianach znajduje się drewniana boazeria i nie stwierdziliśmy na niej zabrudzeń. Drobne usterki i niedociągnięcia nie powodujące braku możliwości eksploatacji zostaną usunięte w trakcie przerwy technologicznej.

  - Niecki basenowe codzienne są czyszczone specjalistycznym odkurzaczem basenowym.

  - Jednocześnie ratownikom przypomniano o zakazie zasłaniania się przedmiotami, choć trudno uwierzyć w takie zachowania, wszak dbają o bezpieczeństwo klientów, ale także poniekąd swoje.


  Warto dodać, że to nie pierwszy tego typu mail od zniesmaczonego użytkownika pływalni. W ostatnich miesiącach wielokrotnie zamykano i otwierano niecki rekreacyjne z powodu nieczystości (bakterii). Liczymy jednak, że zła passa pływalni z dniem ponownego uruchomienia niecki sportowej została przerwana

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-01-29 16:59:48 [89.73.115.*] id:1655747  
  neo: Napisał postów [2100], status [Szycha] Reputacja
  A czego spodziewać się po przybasenowej saunie, czyli smażalni gaci? Tylko smrodu potu z niemytych ciał połączonego z oparami chloru. Porządnej sauny w Opolu nie uświadczysz.

  Nick:
  Treść:
  2023-01-29 00:06:44 [185.11.108.*] id:1655734  
  PiotrusPanicz: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  Jestem tam dwa razy w tygodniu. Wszystko prawda. Dodać należy odpadające kafelki w saunie parowej, spadające krople wody na całej pływalni, coś zacieka czy co, bo zacieki widać na suficie. Ogólny syf i brud. Zapytać należy kto wymieniał kafelki pod prysznicami w męskiej szatni i jak było finansowane. Rodzinna pływalnia. Dyro i żona na stanowiskach. Bączek to palec do głosowania ws. PAW.

  Nick:
  Treść:
  2023-01-28 13:33:13 [46.134.185.*] id:1655698  
  dziuba: Napisał postów [5], status [nowy] Reputacja
  Ten kierownik bąk to to na budowe z nim a nie na basen.Słynnośc nie musi byc skuteczna

  Nick:
  Treść:
  2023-01-28 12:26:53 [89.64.53.*] id:1655695  
  FranekKimono: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
  Chodzę na ten basen regularnie i wszystko co napisano jest prawdą. Kierownictwo basenu chyba na nim w ogóle nie bywa i nie wie jak sytuacja wygląda.

  Nick:
  Treść:
  2023-01-28 07:52:30 [5.173.97.*] id:1655688  
  [moderacja]: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2023-01-27 22:35:30 [83.4.122.*] id:1655677  
  [moderacja]: Napisał postów [5476], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-01-28 04:17:02 [46.134.96.*] id:1655686  
  [moderacja]: Napisał postów [5303], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]