• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1789
  • Dodano: 2023-01-09 / 13:18
  • Komentarzy: 0

  Narkotyki u poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności

  Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli narkotyki w bagażu mężczyzny podróżującego autostradą A4. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za uprawę marihuany. Posiadanie nawet niewielkich ilości niedozwolonych substancji podlega karze grzywny.


  Pod koniec minionego roku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, kontrolowali samochody przejeżdżające przez autostradę A4.

  - W działaniach kontrolnych uczestniczył pies służbowy Hunter, wyszkolony w wykrywaniu zapachu narkotyków. Pies wyczuł zapach marihuany i haszyszu w bagażu 43-letniego mężczyzny zatrzymanego do kontroli. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za uprawę marihuany - informuje opolska KAS.

  Prokurator zaproponował sprawcy karę grzywny w wys. 4 tys. zł oraz 2 tys. zł nawiązki na rzecz organizacji zajmujących się zwalczaniem narkomanii. Zatrzymanego przewieziono do Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".