• Wyświetleń: 1583
    • Dodano: 2023-01-08 / 13:25

Weegree wygrywa po dogrywce

Opolanie ostatecznie wygrali różnicą pięciu punktów.

Kolejne domowe zwycięstwo Weegree AZS Politechnika Opolska. Mimo, że miejscowi prowadzili przez większą część meczu to wypuścili wygraną w regulaminowym czasie, lecz już w dogrywce nie dali szans Starogardowi Gdańskiemu.

Kociewskie Diabły miały wyższe notowania przed meczem, gdyż dzielnie walczyły o wejście na podium. Natomiast Opolanie cały czas walczyli o wejście do pierwszej ósemki i każdy punkt mógł im pomóc w końcowym sukcesie. Początek był zgodnie z przewidywaniami - choć to miejscowi trafili jako pierwsi, tak goście prowadzili grę i to oni wygrali pierwsze 10 minut różnicą pięciu oczek. Druga część gry początkowo wyglądało tak samo i przewaga Diabłów już sięgała 10 punktów, ale Opolanie jeszcze w tej samej kwarcie zdołali odwrócić wynik na swoją korzyść i do przerwy na tablicy świetlnej brzmiał wynik 40:38.

Po zmianie stron długo miejscowi próbowali odskoczyć, lecz nie udawało się to gdyż na to nie pozwolili goście. Jednakże, kluczowe dla tych 10 minut było siedem punktów z rzędu Weegree od stanu po 50 i tym ustawili sobie dalszy przebieg tej części gry, a przed finałową kwartą mieli pięć punktów nadwyżki. Tam kibice Opolan mogli przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów - gdyż ich koszykarze tracili i odzyskiwali przewagę. Gdy wydawało się, że osiągną minimalne zwycięstwo, Filip Małgorzaciak doprowadził do wyniku 80:80 i do dogrywki, w której jednak akademicy okazali się lepsi od Diabłów i ostatecznie wygrali 97:92, awansując na ósmą lokatę w tabeli.

Weegree AZS Politechnika Opolska - SKS Starogard Gdański 80:80, po d. 97:92 (14:19, 26:19, 21:18, 19:24, d. 17:12)

2023-01-08 20:58:37 [83.4.124.*] id:1654521
    Gaz: Napisał postów [5450], status [VIP] Reputacja