• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 506
  • Dodano: 2022-12-19 / 10:33
  • Komentarzy: 0

  Po raz 3. artykuły medyczne dotarły z USK do Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku

  (Fot. USK Opole)

  Trzeci w tym roku transport artykułów medycznych, przygotowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu razem z partnerami, dotarł do Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku.


  Zakupy tym razem sfinansowano z dotacji przekazanej przez firmę WDB S.A.

  - Otrzymaliśmy 10 tys. funtów brytyjskich w formie darowizny celowej z Brokerskiej Grupy Ubezpieczeniowej WDB S.A. W całości przeznaczyliśmy ją na zakup leków i środków medycznych dla partnerskiego Klinicznego Centrum Kardiologii w Iwano-Frankiwsku w Ukrainie - wyjaśnia Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu. - Przed zakupami spytaliśmy naszych ukraińskich kolegów o potrzeby i zgromadziliśmy to, co wskazali.

  W kilkudziesięciu kartonach, które zapakowane zostały na cztery palety, znalazł się sprzęt jednorazowego użytku (m.in. aparaty do przetoczeń, wenflony, strzykawki i igły) za ponad 10 tys. zł. Większą część darowizny przeznaczono na zakup leków kardiologicznych, przeciwbólowych, moczopędnych oraz środków dezynfekcyjnych.
  Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, który kolejny raz zapewnił organizację transportu, z Opola wyjechał wyładowany medycznymi darami samochód. Pomoc już dotarła do szpitala w Iwano-Frankiwsku.

  - Wiemy, że w trudnym dla naszych wschodnich sąsiadów czasie wojny liczy się każda pomoc, szczególnie ta, która jest odpowiedzią na ich konkretne potrzeby. Staramy się, żeby wsparcie udzielane przez nasz szpital razem z partnerami biznesowymi było właśnie takie, dedykowane - komentuje dyrektor Madera.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".