• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1333
  • Dodano: 2022-12-02 / 15:59
  • Komentarzy: 1

  USK w Opolu w pierwszej dziesiątce szpitali klinicznych i instytutów w Polsce

  (Fot. USK Opole)

  W kategorii "Instytuty i Szpitale Kliniczne" w 7. edycji rankingu "Liderzy Zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne" Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zajął 8 miejsce.


  W rankingu, opracowanym przez BFF Banking Group, oceniana była efektywności ekonomiczna w połączeniu z jakością opieki medycznej.

  - Cieszy nas, że na 5-lecie działalności naszego szpitala jako jednostki klinicznej znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce wyróżnionych, w dodatku ex aequo z klinicznym szpitalem wrocławskim. To powód do dumy i ogromnej satysfakcji, dowód tego, że ciężka praca całego naszego zespołu - zarówno medycznego jak i niemedycznego - przynosi efekty, które pozwalają nam uplasować się obok topowych instytutów i szpitali klinicznych z całego kraju - komentuje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.

  W 7. edycji zestawienia "Liderzy Zarządzania" porównywano wyniki 317 szpitali publicznych. Jak podał "Rynek Zdrowia" oceniane były takie wskaźniki, jak rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka i dynamika aktywów. Pod uwagę - po raz pierwszy - brana była również jakość opieki nad pacjentami.
  Szpitale pogrupowano na trzy kategorie wg wartości przychodów z NFZ, osobno oceniano "Szpitale Kliniczne i Instytuty". Obliczenia przeprowadził BFF Banking Group na podstawie metodologii opracowanej przez czołowych ekspertów sektora medycznego.

  - W obecnej rzeczywistości makroekonomicznej osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności finansowej, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności oraz wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej to wielkie wyzwanie dla podmiotów leczniczych. Nasz zespół podjął to wyzwanie i dzięki wytężonej pracy jesteśmy dziś wymieniani w gronie najlepiej zarządzanych jednostek klinicznych i instytutów - komentuje Aleksandra Gapińska, dyrektor ds. ekonomicznych USK w Opolu.

  Patronat honorowy nad 7. edycją rankingu objął Rzecznik Praw Pacjentów, a partnerami były Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-02 16:46:19 [89.67.3.*] id:1652733  
  DonPedro69: Napisał postów [10301], status [VIP] Reputacja
  Szczerze Gratuluję!

  Nick:
  Treść: