• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1696
  • Dodano: 2022-11-19 / 15:29
  • Komentarzy: 0

  Podczas Charytatywnego Rajdu Rowerowego zebrano dla opolskiej okulistyki ponad 19 tys. zł.

  Podczas X edycji Charytatywnego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Centrum Handlowe Turawa Park, swoje siły połączyło aż 900 rowerzystów i finalnie zgromadzono prawie 20 000 zł na zakup wyposażenia dla jedynej w regionie Poradni Okulistycznej dla dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.


  W dniu 18 listopada miało miejsce oficjalne przekazanie zakupionego wyposażenia, z którego już teraz korzystają mali pacjenci z całej Opolszczyzny.

  W tym roku pod hasłem WKRĘCENI W POMAGANIE MAŁYM PACJENTOM, podobnie jak podczas ostatnich edycji rajdu, Centrum Handlowe Turawa Park, jego Klienci oraz partnerzy akcji wsparli Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Było to jubileuszowe wydarzenie, podczas którego udało się pobić rekord i zaangażować aż 900 cyklistów z Opola i okolic, którzy przejechali łącznie 1 720 km. Dzięki darowiźnie Centrum Handlowego Turawa Park, datkom zebranym w dniu wydarzenia oraz licytacji zgromadzono 19 294 zł. Ta kwota pozwoliła na zakup najbardziej potrzebnego wyposażenia dla jedynej w regionie Poradni Okulistycznej zajmującej się leczeniem wzroku dzieci i wcześniaków.

  "Już po raz trzeci postanowiliśmy zadbać o komfort dzieci podczas ich leczenia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jesteśmy dumni, że udało nam się przeprowadzić tak bardzo udane wydarzenie, łączące świetną zabawę, z promocją zdrowego trybu życia, uprawiania sportu, integrujące mieszkańców Opola i okolic. Była to dla nas szczególnie ważna, bo 10 edycja rajdu, która ze względu na aktualnie bardzo trudną sytuację w kraju i za wschodnią granicą, bardzo długo stała pod znakiem zapytania. W dniu dzisiejszym możemy jednak zobaczyć to, co najważniejsze, wspólny sukces wszystkich uczestników i partnerów X Charytatywnego Rajdu Rowerowego - wsparcie dla dzieci, które potrzebują leczenia okulistycznego. - powiedziała Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor Centrum Handlowego Turawa Park.

  Za zebrane środki udało się zakupić: fotele laryngologiczne, kasetę okulistyczną, biurko, regały, kontener pomocniczy, ćwiczenia widzenia, tablice do dali, test stereo, okulary specjalistyczne. Ten sprzęt znacząco ułatwi funkcjonowanie poradni i sprawi, że wizyty będą dla dzieci bardziej komfortowe.

  "W imieniu małych pacjentów dziękujemy za inicjatywę i przekazane fundusze. Jak co roku nasze wspólne zaangażowanie wsparło proces diagnostyczny w Poradni Okulistycznej naszego szpitala, co z pewnością podniesie komfort leczenia pacjentów. Słowa uznania kieruję do wszystkich osób, które zaangażowały się w zbiórkę środków finansowych . Dziękujemy - mówi Adriana Mazurkiewicz - Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta USK w Opolu..

  Przez cały czas trwania wydarzenia nie zabrakło wielu atrakcji, takich jak: festiwal baniek mydlanych, dmuchańce, strefa zdrowia, konkursy, animacje, wspólna rozgrzewka, licytacja charytatywna czy policyjne miasteczko rowerowe. Realizacja nie byłaby możliwa bez udziału lokalnej społeczności i zaangażowania najemców Centrum Handlowego Turawa Park, a także dużego wsparcia i ogromnej pracy włożonej w ten projekt przez agencję evenową Creality.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. USK Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".