• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1818
  • Dodano: 2022-10-24 / 17:05
  • Komentarzy: 1

  Uwaga na oszustów! Pojawiają się próby wyłudzenia "na opał"

  Czytelnicy oraz służby ostrzegają przed nową metodą oszustwa na pellet, węgiel czy opał. Bądźmy ostrożni przy tego typu zamówieniach, sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje.


  Tani opał jest dziś najbardziej poszukiwanym towarem w Polsce. Wielu mieszkańców szuka taniego opału na zimę, aby ogrzać swoje domy. Niestety chęć kupna opału wykorzystują oszuści, którzy oferują opał w bardzo korzystnej cenie i obiecują szybką dostawę. W rzeczywistości to naciągacze, którzy w nielegalny sposób wzbogacają się na ludzkiej łatwowierności i krzywdzie. Oszuści sprzedają opał w sieci i znikają z pieniędzmi, a ofiar tych wyłudzeń przybywa.

  Przykład próby takiego oszustwa przedstawił nam nasz Czytelnik. Sprzedawca proponował opał w atrakcyjnej cenie, ale czujność kupującego wzbudziła prośba o zaliczkę i brak możliwości odbioru osobistego. Otrzymaliśmy przykładową korespondencję ze "sprzedającym", ale wiadomo, że takich ofert jest więcej, a pod wieloma kryją się oszuści czekający na naszą naiwność.


  Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt.

  Zdjęcie (2/2)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-24 17:36:45 [83.7.160.*] id:1650519  
  dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja
  pewnie odrebna hiena PISOWSKA chce dorobić na biedzie!

  Nick:
  Treść: