• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2378
  • Dodano: 2022-10-11 / 15:31
  • Komentarzy: 0

  Policjanci z Grodkowa zatrzymali 36-latka podejrzanego o posiadanie amfetaminy

  (Fot. KPP Brzeg)

  Do 3 lat więzienia grozi 36-letniemu właścicielowi land rovera. Mieszkaniec gminy Grodków jest podejrzany o posiadanie zakazanych substancji. Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Natomiast samo zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że mógł on kierować pod wpływem narkotyków. Badanie wykaże czy dopuścił się on również przestępstwa drogowego.

  10 października, tuż przed północą policjanci z Grodkowa podczas patrolu miasta, zauważyli jak na jedną ze stacji paliw wjeżdża land rover. Sposób jazdy kierowcy wzbudził ich podejrzenia. Kiedy samochód zatrzymał się na stacji, funkcjonariusze podjęli kontrolę.

  Podczas rozmowy z mundurowymi, 36-latek był pobudzony i nerwowy. Funkcjonariusze dokonali szczegółowego sprawdzenia kierowcy. W paczce z papierosami ujawnili woreczek z białym proszkiem. Natomiast samo zachowanie kierowcy wskazywało, że może on być pod wpływem środków odurzających. W związku z tym właściciel land rovera został zatrzymany, a podejrzana substancja zabezpieczona. Jak się okazało to kilka porcji amfetaminy. Teraz substancja trafi do policyjnego laboratorium.

  Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem amfetaminy, została pobrana od niego krew na obecność narkotyków w organizmie.

  Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem środków odurzających ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o swoich podejrzeniach.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".