• Wyświetleń: 735
  • Dodano: 2022-09-22 / 12:00
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Zanurz się w Świat Mistrza Beksińskiego

  Już 24 września w katowickim Spodku odbędzie się unikalne wydarzenie artystyczne pod nazwą Świat Mistrza Beksińskiego, czyli koncert muzyki współczesnej z projekcją "poruszonych" dzieł Zdzisława Beksińskiego oraz wystawa oryginalnych obrazów Mistrza.

  Świat Mistrza Beksińskiego to przeżycie innowacyjne, wszechogarniające i odurzające dzięki połączeniu muzyki symfonicznej w wykonaniu orkiestry, solistów i kilkudziesięcioosobowego chóru z nowoczesnymi technologiami wizualnymi umożliwiającymi dogłębne przeżycie fenomenalnej sztuki Mistrza.

  Świat Mistrza Beksińskiego to wyjątkowe wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Fundację Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku i idealna propozycja dla odbiorców muzyki i malarstwa oraz przede wszystkim fanów twórczości Zdzisława Beksińskiego.
  Dlaczego???
  "....bez muzyki bym nie istniał" - Zdzisław Beksiński

  Wiadomo, że Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie i pod natchnieniem muzyki, którą kochał i która miała dla niego ogromne znaczenie. Pasję tę dzielił ze swoim synem Tomaszem, a ten między innymi dzięki wpływowi ojca właśnie, obrał taką a nie inną ścieżkę życiową i został autorem własnej audycji w Trójce. Zainteresowanie Zdzisława Beksińskiego muzyką odzwierciedlało się natomiast przede wszystkim w prywatnej przestrzeni jego pracowni, a wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke. Wiele obrazów mistrza powstało właśnie przy akompaniamencie utworów tego kompozytora. Stąd też pomysł Fundacji Beksiński na pokazanie obrazów Mistrza w integralnym połączeniu z muzyką której słuchał, co umożliwia widzowi pogłębienie wrażeń emocjonalnych - i tak już bardzo silnych i nieodłącznie związanych z odbiorem sztuki Beksińskiego.

  Tegoroczne wydarzenie to jednak nie tylko kompozycje Alfreda Schnittke...
  Wydarzenie rozpocznie się 24 września o godzinie 19. Koncert składa się z dwóch części. Na początku usłyszymy utwór współczesny "Sine Titulo", specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego projektu - Szymona Sutora. W drugiej części koncertu natomiast orkiestra wykona "Requiem" Alfreda Schnittke. Utwory będą połączone dramaturgicznie z prezentacją multimedialną prac Artysty.

  Dodatkowo w "Łączniku" pomiędzy Spodkiem a Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można - dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego w Sanoku - obejrzeć wystawę oryginalnych, specjalnie wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Wystawę będzie dostępna w dniu koncertu od 17.00 oraz po koncercie do 22.00.

  Świat Mistrza Beksińskiego to jednak wydarzenie nie tylko dla miłośników malarza, ale również (a może przede wszystkim) dla tych, którzy kochają eksplorować i doświadczać jeszcze większej dawki emocji w kontakcie ze sztuką. Połączenie prac Mistrza z niezwykle sugestywną muzyką jest przeżyciem wszechogarniającym, poruszającym na wielu poziomach, a także nieraz wstrząsającym, jak twierdzą uczestnicy poprzednich edycji wydarzenia - mówi Michał Barycki, producent wydarzenia z Fundacji Beksiński.

  Śledź informacje na bieżąco i zarezerwuj czas, aby poznać Świat Mistrza Beksińskiego! Bilety na wydarzenie można zakupić na stronie. Organizator oferuje również specjalne zniżki dla grup szkolnych i darmowe bilety dla ich opiekunów!

  Wiecej informacji: www.koncerty-beksinski.pl

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-22 18:51:55 [89.64.42.*] id:1648151  
  Peugeot406: Napisał postów [852], status [stały bywalec] Reputacja
  Dołączone zdjęcia (nieopisane i bez nazwiska autora) wprowadzają w błąd. To nie jest wnętrze Spodka, to NFM we Wrocławiu.

  Nick:
  Treść: