• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2410
  • Dodano: 2022-08-10 / 17:40
  • Komentarzy: 0

  7 niebezpiecznych aplikacji wycofanych z App Store. Usuń je, jeśli pobrałeś!

  (Fot. iStock)

  Niektóre z nich były najczęściej pobieranymi w sieci. Nie są już dostępne do ściągnięcia, ale z urządzeń trzeba usunąć je samodzielnie.

  Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa Alex Kleber ostrzega w sieci przed zagrożeniem, z którym wiąże się aż 7 aplikacji bijących rekordy pobierania. Po wykryciu zainfekowanych programów zostały one już usunięte z App Store, jednak użytkownicy urządzeń Apple, którzy zdążyli je wcześniej zainstalować, powinni sami usunąć zawirusowane pliki ręcznie - i to jak najszybciej.

  "Wszystkie te aplikacje znalazły się wśród 100 najczęściej pobieranych aplikacji w amerykańskim App Store, niektóre z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce, a PDF Reader dla plików Adobe PDF zajął pierwsze miejsce w kategorii edukacja" - czytamy w serwisie lifehacker.com.

  Twórcy siedmiu niebezpiecznych narzędzi zadbali o to, aby na pierwszy rzut oka nie budziły one żadnych podejrzeń. Żeby trafiły do App Store, hakerzy udostępniali ich pozornie bezpieczne wersje. Dopiero po uzyskaniu certyfikatu uaktywniał się złośliwy kod zaszyfrowany wcześniej w ukrytej bazie danych.

  Eksperci ostrzegają, że w sieci nikt nie jest w stu procentach bezpieczny. Aby uśpić czujność swoich ofiar i ominąć zabezpieczenia, hakerzy zakładają nawet fałszywe firmy i strony internetowe. Posługują się również fikcyjną polityką prywatności. W przypadku opisywanych 7 aplikacji uwagę zwracała również ich wspólna cecha - domena GoDaddy, która była całkowicie przypadkowa.

  Jakie aplikacje należy usunąć z urządzeń Apple?
  1. PDF Reader for Adobe PDF Files
  2. Word Writer Pro
  3. Screen Recorder
  4. Webcam Expert
  5. Streaming Browser Video Player
  6. PDF Editor for Adobe Files
  7. PDF Reader


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".